Policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili wczoraj wzmożone działania skierowane przeciwko nietrzeźwym kierowcom. W czasie akcji mundurowi przebadali prawie 1000 kierowców, ujawniając czterech pijanych i jednego w stanie po użyciu alkoholu. Tuż przed północą udaremnili dalszą jazdę kolejnemu nietrzeźwemu, który miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali także dwie osoby kierujące samochodami bez wymaganych uprawnień.

Jednym z głównych zadań policjantów ruchu drogowego w 2019 roku jest wyeliminowanie z zawierciańskich dróg maksymalnej liczby nietrzeźwych kierowców. Działania te mają poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ograniczyć liczbę wypadków. Podobne akcje będą cyklicznie powtarzane.

Przed godz. 6.00 w Górze Włodowskiej policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę passata. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. W tym samym czasie na ul Kościuszki w Żarnowcu został zatrzymany 39-letni mężczyzna, kierujący oplem po użyciu alkoholu. Pół godziny później zatrzymano do kontroli kierowcę osobowego volvo. Badanie trzeźwości 34-latka wykazało 0,6 promila. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz 7.00 na ul Myszkowskiej w miejscowości Góra Włodowska. 49-letni kierowca peugeota wydmuchał ponad 0,5 promila. Po godz. 10.00 na ul. Przyjaźni policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu motorowerzyście. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało u 43-letniego zawiercianina prawie 3 promile alkoholu.

Niechlubny rekordzista wczorajszego dnia został zatrzymany o północy na ul. 3-Maja w Zawierciu. Jechał fordem mondeo mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Nie posiadał także prawa jazdy, które utracił kilka lat temu za podobne przestępstwo.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.