Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Dwudziesty pierwszy marca to Pierwszy Dzień Wiosny. W szkołach i przedszkolach na tę okoliczność organizowane są różnego rodzaju zajęcia. Do jednego z zawierciańskich przedszkoli zawitała nie tylko wiosna, ale też policjantka. Wspólnie przypomniały najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Dziś jest Pierwszy Dzień Wiosny. Dla części dzieci i młodzieży szkolnej ten dzień kojarzy się wyłącznie z wagarami, na które niestety chętnie idą. Grupują się w miejscach niejednokrotnie niebezpiecznych. Policjanci, dbając zarówno o bezpieczeństwo młodzieży, ale także zapobiegając przejawom demoralizacji i przestępczości nieletnich, kontrolują miejsca szczególnie zagrożone. W wielu szkołach zorganizowano dodatkowe zajęcia, jako alternatywę dla wagarów.

Pomimo tego, że przedszkolaki na wagary nie chodzą, również w tych placówkach uroczyście obchodzono nadejście oczekiwanej wiosny.

Do dzieci z Przedszkola nr 6 w Zawierciu zawitała dziś nie tylko pani Wiosna, ale także zawierciańska policjantka w towarzystwie Sznupka. Razem przypominały dzieciom najważniejsze zasady, jakich trzeba przestrzegać podczas wiosennych harców na dworze. Dzieci zgodnie stwierdziły, że nie należy rozmawiać z nieznajomym, czy brać od takiej osoby łakocie. Wiedziały też w jakich miejscach można się bezpiecznie bawić, a gdzie lepiej nie kopać piłki. Na zakończenie wszystkie grupy przedszkolne zaśpiewały radosną, jak na wiosnę przystało, piosenkę.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.