Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Dwudziesty pierwszy marca to Pierwszy Dzień Wiosny. W szkołach i przedszkolach na tę okoliczność organizowane są różnego rodzaju zajęcia. Do jednego z zawierciańskich przedszkoli zawitała nie tylko wiosna, ale też policjantka. Wspólnie przypomniały najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Dziś jest Pierwszy Dzień Wiosny. Dla części dzieci i młodzieży szkolnej ten dzień kojarzy się wyłącznie z wagarami, na które niestety chętnie idą. Grupują się w miejscach niejednokrotnie niebezpiecznych. Policjanci, dbając zarówno o bezpieczeństwo młodzieży, ale także zapobiegając przejawom demoralizacji i przestępczości nieletnich, kontrolują miejsca szczególnie zagrożone. W wielu szkołach zorganizowano dodatkowe zajęcia, jako alternatywę dla wagarów.

Pomimo tego, że przedszkolaki na wagary nie chodzą, również w tych placówkach uroczyście obchodzono nadejście oczekiwanej wiosny.

Do dzieci z Przedszkola nr 6 w Zawierciu zawitała dziś nie tylko pani Wiosna, ale także zawierciańska policjantka w towarzystwie Sznupka. Razem przypominały dzieciom najważniejsze zasady, jakich trzeba przestrzegać podczas wiosennych harców na dworze. Dzieci zgodnie stwierdziły, że nie należy rozmawiać z nieznajomym, czy brać od takiej osoby łakocie. Wiedziały też w jakich miejscach można się bezpiecznie bawić, a gdzie lepiej nie kopać piłki. Na zakończenie wszystkie grupy przedszkolne zaśpiewały radosną, jak na wiosnę przystało, piosenkę.

Ładowanie odtwarzacza...