Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Konieczność budowy obwodnicy, brak zgody mieszkańców na powstanie kopalni cynku i ołowiu, renowacja zabytkowych zamków i pałaców – to tylko niektóre z tematów, jakie udało się omówić władzom miasta i powiatu podczas dzisiejszego spotkania z Premierem. Starosta Zawierciański Gabriel Dors wspólnie z Przewodniczącą Rady Powiatu Małgorzatą Benc przekazali Premierowi Morawieckiemu Stanowisko Rady Powiatu Zawierciańskiego w sprawie budowy obwodnicy. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski przekazał z kolei Stanowisko Rady Miejskiej w tej sprawie.

W rozmowie z mieszkańcami Premier podkreślał, że docenia piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale zna też problemy mieszkańców miasta i powiatu. Wielu problemom da się zaradzić – przykładem może być chociażby ostatnia wygrana przez polski rząd sprawa podatku od sklepów wielkopowierzchniowych. Trybunał Sprawiedliwości UE w czwartek uznał racje polskiego rządu. Upór się opłacił. Od 1 stycznia 2020 r. podatek ten będzie płacony wreszcie w Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki zachęcał wszystkich mieszkańców do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Podkreślał, jak ważny jest każdy głos, i jak ważne jest to, by Polska miała w UE godnych reprezentantów.

Ogłosił też, że rok szkolny zakończy się dwa dni wcześniej – 19 czerwca, czyli dzień przed Bożym Ciałem. Młodzież zapraszał, by na wakacje przyjechała właśnie na Jurę Krakowsko – Częstochowską (dzięki transmisji telewizyjnej i radiowej – mamy nadzieję, że zaproszenie to dotrze do jak najszerszej grupy odbiorców – przyp. red.).

- Być jak najbliżej ludzi – to jest nasze podstawowe hasło – mówił Premier.
Podkreślał, jak ważna jest rodzina, polskie tradycje, polski handel. I choć polityka społeczna nie wszędzie ma swoich zwolenników – przynosi ona realne rezultaty- buduje silną Polskę w sercu Europy.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm RP: Danuta Nowicka, Ewa Malik, Waldemar Andzel, kandydatka z powiatu zawierciańskiego do Europarlamentu Bożena Szydlik, przedstawiciele miasta, powiatu, radni oraz mieszkańcy.