Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Do 20 sierpnia mieszkańcy mogą wyrazić swoje opinie w sprawie dwóch projektów uchwał. Pierwszy dotyczy określenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych Budżetu Obywatelskiego. Wasz głos jest bardzo ważny. Liczymy na dyskusję w tej sprawie!

Czym jest budżet obywatelski? To wydzielona część budżetu miasta, o której wydatkowaniu decydują bezpośrednio mieszkańcy. Chodzi o większe zaangażowanie lokalnej społeczności w poprawę życia w Zawierciu i wskazywanie autentycznych potrzeb. Zapraszamy każdego mieszkańca miasta do konsultowania zasad, według których nasz Zawierciański Budżet Obywatelski ma funkcjonować.

Drugi projekt uchwały jest równie istotny, a dotyczy trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. To narzędzie umożliwia realizację działań zgłaszanych przez mieszkańców w ich bezpośrednim otoczeniu.

Do 30 sierpnia czekamy na głosy mieszkańców odnośnie projektu uchwały w sprawie określenia warunków oraz trybu finansowania rozwoju sportu na terenie gminy Zawiercie. Chcemy realizować wiele ważnych i prestiżowych zadań, które będą sprzyjały rozwojowi sportu i kultury fizycznej w naszym mieście!

Więcej informacji można uzyskać, klikając w linki:

Zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dot. projektu uchwały w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych Budżetu Obywatelskiego z mieszkańcami miasta Zawiercie - http://www.zawiercie.bip.net.pl/?a=15496

Zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej - http://www.zawiercie.bip.net.pl/?a=15497

Zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie określenia warunków oraz trybu finansowania rozwoju sportu na terenie gminy Zawiercie - http://www.zawiercie.bip.net.pl/?a=15554

Mieszkańcy swoje opinie w ramach konsultacji mogą przekazywać do Centrum Organizacji Pozarządowych, adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..