Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Od 1 września Przedszkole nr 6 w Zawierciu jest placówką partnerską Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Bilingual Future”. To uniwersalny program, który pomaga każdemu dziecku opanować język angielski na poziomie dwujęzyczności. Wykorzystuje naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie, równolegle do języka ojczystego.

„Bilingual Future” to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz zabaw językowo-muzyczno-ruchowych. Przedszkole nr 6 posiada dwie serie edukacyjne: dla dzieci od 0 do 4 lat „Baby Beetels” i od 3 od 6 lat „Tom and Keri”.

Postacie występujące w tym programie wprowadzają przedszkolaków w świat słówek i zwrotów. Autorką koncepcji jest światowej sławy lingwistka Claire Selby, która od kilkunastu lat tworzy zarówno teksty piosenek, jak i muzykę do nauki angielskiego dla najmłodszych. Dwujęzyczność poprawia koncentrację, wpływa na większą podzielność uwagi oraz pamięć, pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną.