Miasteczko ruchu drogowego było dziś miejscem nauki dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu. Policjant z zawierciańskiej drogówki przypomniał słuchaczom najważniejsze przepisy ruchu drogowego. Oprócz teorii była też praktyka. Uczniowie podczas zajęć wykazali się wiedzą na temat bezpieczeństwa pieszych.

Dziś policjant z zawierciańskiej drogówki spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu. Na terenie miasteczka ruchu drogowego mundurowy przypominał najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze. Jak przechodzić przez jezdnię, czy jak poruszać się przy niej, gdy nie ma chodnika. Co należy do obowiązków pieszego i jak dbać o swoje bezpieczeństwo, to tylko niektóre z podejmowanych przez policjanta tematów. Uczniowie doskonale znali znaki drogowe i zaskakiwali wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego. Oprócz teorii był też czas na praktykę. Wcielając się w odpowiednie role, młodzi słuchacze testowali nabytą wiedzę. Wszyscy ostrożnie poruszali się uliczkami miasteczka ruchu drogowego, potwierdzając, że wiedzą, jak zachować się także w realnym ulicznym zgiełku.

  • Policjant na terenie miasteczka ruchu drogowego prowadzi pogadankę dla uczniów
  • Na zdjęciu widoczne miasteczko ruchu drogowego i dzieci, które wcielając się w role kierujących, biegną po jezdni ronda. Za nimi idzie policjant.
  • Umundurowany policjant pokazuje uczniom elementy odblaskowe, trzymając je w ręku.
  • Umundurowany policjant prowadzi pogadankę dla uczniów. Obok niego widoczni dwaj chłopcy. Jeden z nich podnosi rękę, zgłaszając chęć wypowiedzenia się.
  • Na zdjęciu widoczne dzieci przechodzące przez przejście dla pieszych na terenie miasteczka ruchu drogowego. Obok nich stoi policjant.
  • Policjant rozmawia z uczniami