Już za tydzień 30 czerwca br. policjanci Komisariatu Policji w Szczekocinach oraz Posterunku Policji w Kroczycach przeprowadzą akcje znakowania rowerów.

To już czwarta akcja znakowania rowerów na terenie powiatu zawierciańskiego. Tym razem właścicieli jednośladów zapraszamy w piątek 30 czerwca 2022 roku w godzinach 09:00 - 11:00 na teren Posterunku Policji w Kroczycach przy ulicy Batalionów Chłopskich 23 oraz w godzinach 12:30 - 14:30 na teren Komisariatu Policji w Szczekocinach przy ulicy Parkowej 4 gdzie policjanci będą znakować rowery.

 

Co należy zrobić?

  1. Odpowiednio przygotować rower, który powinien posiadać:

  •     z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być światło migające),

  •     z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,

  •     co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,

  •     dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

  1. Posiadać przy sobie dowód zakupu jednośladu.

  2. Wypełnić dostępny na miejscu formularz.

Oczywiście trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. Z rowerami zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie!

 

Głównym celem akcji znakowania rowerów jest ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów. Umieszczenie trwałych cech identyfikacyjnych na rowerze ma zniechęcić złodziei do kradzieży, a nawet gdyby do niej doszło, ułatwić policjantom identyfikację skradzionego pojazdu.

Inicjatorem akcji są policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono także Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miejski w Zawierciu, a także Centrum Rozwoju Lokalnego.