Policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Mundurowi obserwowali zachowania zarówno rowerzystów, jak i kierujących motorowerami i motocyklami. Ujawniono 79 wykroczeń, popełnionych przez tę grupę użytkowników dróg. Większość z nich popełnili rowerzyści. Apelujemy do kierujących jednośladami o ostrożność na drodze! Wymagajmy przestrzegania przepisów drogowych nie tylko od innych, ale sami także stosujmy się do obowiązujących zasad.

Wczoraj policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny jednoślad”. Głównym celem przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa kierujących jednośladami. W przypadku zdarzeń z udziałem rowerzystów, motorowerzystów, czy motocyklistów, to właśnie nieodpowiednia jazda jednośladem była przyczyną kolizji, a nawet wypadku. Oczywiście kierujący autami powinni mieć na uwadze, że użytkownicy jednośladów, to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Podczas wczorajszych działań na terenie powiatu zawierciańskiego mundurowi obserwowali zachowania kierujących jednośladami. W działania na terenie Zawiercia włączył się także strażnik miejski. Łącznie mundurowi ujawnili 79 wykroczeń. W 61 przypadkach nieodpowiednie zachowania na drodze wykazali rowerzyści. 7 z nich kierowało jednośladem, będąc w stanie nietrzeźwości. Otrzymali mandaty w wysokości 2,5 tys. zł. Policjanci obsłużyli też jedną kolizję z udziałem jednośladu. Na ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej kierujący volkswagenem mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa

Pamiętajmy!

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze!
Wymagając respektowania przepisów drogowych przez innych, pamiętajmy, aby samemu korzystać z dróg zgodnie z obowiązującymi zasadami!

Rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich udział w nawet niegroźnie wyglądających zdarzeniach, może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią!

  • Policjanci kontrolują rowerzystę
  • Kobieta przeprowadza rower przez przejście dla pieszych
  • Częściowo widoczny radiowóz. W tle policjant wraz ze strażnikiem miejskim kontrolują rowerzystę
  • Policjanci kontrolują samochód dostawczy
  • Częściowo widoczny radiowóz. W tle samochód i rower, które brały udział w kolizji
  • Policjant sporządza w radiowozie dokumentację
  • Zdjęcie z wnętrza samochodu, przed którym widać przeprowadzającego przez przejście dla pieszych rower mężczyznę
  • Policjant ze strażnikiem miejskim kontrolują rowerzystów
  • Kobieta przeprowadza rower przez przejście dla pieszych