Policjanci z drogówki z Zawiercia zauważyli na drodze krajowej numer 78 w Porębie skradzione w sąsiednim województwie bmw. Kierowca nie zatrzymał się, pomimo dawanych przez policjantów sygnałów, więc ruszono za nim w pościg. 40-latek został ostatecznie zatrzymany przez policjantów z Zawiercia, a także mundurowych z powiatu włoszczowskiego. Mieszkaniec Śląska był nie tylko nietrzeźwy, ale też posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj zawierciańscy policjanci otrzymali informację, że na terenie powiatu ma poruszać się skradziony samochód. Kradzież pojazdu została zgłoszona w powiecie włoszczowskim. Patrolując drogę krajową numer 78 w Porębie, zauważyli poszukiwane bmw. Pomimo dawanych sygnałów, mężczyzna nie zatrzymał się. Ruszyli więc za nim w pościg. Gdy w pewnym momencie kierowca podjął pieszą ucieczkę, chwilę później został zatrzymany przez policjanta z zawierciańskiej drogówki, a także przez włoszczowskich kryminalnych. Pojazd został odzyskany. Jak się okazało, kradzież auta i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, to nie jedyne przewinienia 40-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie mieszkańca województwa śląskiego. Dodatkowo mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, sprawca niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej podlega karze do 5 lat więzienia.