Najlepsze sposoby przechowywania paliwa

Wiele osób ma pytania o to, jak przechowywać paliwo na wypadek długotrwałego zagrożenia. Przechowywanie benzyny i oleju napędowego jest jednym z częstych pytań. Ci, którzy mieszkają na obszarach wiejskich, gdzie nie ma lokalnej stacji benzynowej lub ci, którzy mieszkają w mieście, które doświadcza częstych burz śnieżnych i temperatur poniżej zera, mają szczególne obawy dotyczące przechowywania paliwa dla swojego samochodu. Istnieje wiele różnych opinii na temat najlepszego sposobu przechowywania benzyny, oleju napędowego i innych paliw. Prawda jest taka, że zależy to od kilku czynników, w tym lokalizacji, budżetu i tolerancji ryzyka. Tutaj przeanalizujemy zalety i wady każdej z metod przechowywania.

Opcje przechowywania

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących przechowywania benzyny i oleju napędowego, przejrzyjmy różne opcje przechowywania.

  • Zbiorniki podziemne: Jest to najdroższa metoda i jest zalecana tylko dla osób, które mieszkają w obszarach, gdzie ziemia jest miękka. W każdej innej lokalizacji istnieje znaczne ryzyko związane z instalacją zbiorników podziemnych, w tym osiadanie i zanieczyszczenie wód gruntowych.
  • Zbiorniki naziemne: Są one często stosowane w gospodarstwach rolnych, ale mogą być odpowiednie dla niektórych ustawień podmiejskich i miejskich. Są one zazwyczaj tańsze niż instalacja zbiornika podziemnego i mogą być stosowane zarówno do benzyny, jak i oleju napędowego. Istnieje jednak większe ryzyko wydostania się lotnych związków organicznych (VOC) ponad powierzchnię ziemi.
  • Podziemne cysterny: Są one zazwyczaj używane jako system przechowywania wody, ale dostępne są zbiorniki na benzynę. Dzięki temu rozwiązaniu transport paliw Warszawa może być wykupywany rzadziej. W porównaniu do zbiorników naziemnych istnieje mniejsze ryzyko wydostania się lotnych związków organicznych, ale są one droższe.

Przechowywanie w szczelnym pojemniku

Na rynku istnieją różnego rodzaju pojemniki, które twierdzą, że mogą uszczelnić i chronić benzynę przed żywiołami i innymi zanieczyszczeniami. Chociaż istnieje wiele renomowanych marek dostępnych, do długotrwałego przechowywania, zaleca się zakup marki, która została przetestowana do długotrwałego przechowywania. Puszka gazowa jest również wytrzymałym plastikowym pojemnikiem, z gumową uszczelką, którą można usunąć i wymienić w razie potrzeby. Należy pamiętać, że gumowa uszczelka nie jest przeznaczona do ochrony paliwa przed zanieczyszczeniem, ani nie pozwala na hermetyczne zamknięcie puszki. Bęben ma tę zaletę, że jest hermetycznie uszczelniony, ale nie jest zaprojektowany, aby być ponownie uszczelnione, jeśli jest wyciek. Możesz być w stanie kupić używany bęben, który został zaprojektowany dla paliwa. Problem z przechowywaniem benzyny w szczelnym pojemniku jest taki, że tworzy on środowisko, w którym mogą rozwijać się bakterie. Bakterie rozkładają benzynę i pozostawiają po sobie szkodliwe pozostałości, które mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne niż oryginalne paliwo.