W najbliższą niedzielę – 11 czerwca br. w godzinach 14:00-15:00 zawierciańscy policjanci będą ponownie znakować rowery. Akcja będzie przeprowadzona podczas pikniku „Nie tylko dla komandosów” w parku miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu. Zapraszamy właścicieli tych jednośladów!

Kolejna akcja znakowania rowerów na terenie Zawiercia zostanie przeprowadzona już w najbliższą niedzielę 11 czerwca br. Podczas pikniku „Nie tylko dla komandosów”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny im. Anny Kołodziejczyk w Zawierciu. Chętnych do oznakowania swoich rowerów zapraszamy do parku miejskiego im. Tadeusza Kościuszki w godzinach 14:00-15:00.

Co należy zrobić?

 1. Odpowiednio przygotować rower, który powinien posiadać:
  1.     z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być światło migające),

  2.     z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,

  3.     co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,

  4.     dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

 2. Posiadać przy sobie dowód zakupu jednośladu lub wypełnić stosowne oświadczenie.

 3. Wypełnić dostępny na miejscu formularz.

Oczywiście trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. Z rowerami zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie!

Głównym celem akcji znakowania rowerów jest ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów. Umieszczenie trwałych cech identyfikacyjnych na rowerze ma zniechęcić złodziei do kradzieży, a nawet gdyby do niej doszło, ułatwić policjantom identyfikację skradzionego pojazdu.

Inicjatorem akcji są policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono także Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miejski w Zawierciu, a także Centrum Rozwoju Lokalnego.