• Wkrótce w Kinie MOK! ZENEK   Wkrótce w Kinie MOK! ZENEK Miłość, zabawa, disco polo   21.02 - 22:00 22-27.02 - 18:00, 20:00 28.02 - 03.03 - 16:00 05.03 - 16:00   CENNIK BILETÓW: Pt. - Niedz.: 17 zł i 19 zł Pon. - Czw.: 16 zł i 18 zł  Karta Dużej Rodziny: bilet 14 zł (po okazaniu karty + dowodu tożsamości)   Zenek Polska 2020, 100 min., od 15 lat, ...
 • "Bezpieczne ferie 2020"

  W dniu 21.01.2020 na terenie Szkoły Podstwwowej nr 7 w Zawierciu w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2020" strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu przeprowadzili pogadankę z dziećmi korzystającycmi z zimowiska, o ...

  Czytaj dalej...
 • Prezydent Miasta Zawiercie na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm.) ogłasza otwarty konkurs na realizację zadań publicznych Gminy Zawiercie w zakresie gospodarki komunalnej i ochrony środowiska na 2020 rok Zapraszamy organizacje do składania ...
 • Referat Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Zawierciu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące integracji na rewitalizowanych terenach. Widzimy się już dziś o godzinie 16 w budynku przy ulicy Marszałkowskiej 29. Zapraszamy.
 • Pierwszy tydzień ferii już za nami. Zobaczcie, co działo się w miniony piątek w ramach zajęć przygotowanych przez OSiR Zawiercie i MiPBP Zawiercie. Co nas jeszcze czeka w tym tygodniu? Szczegóły dostępne poniżej [WYSTARCZY KLIKNĄĆ]: OSiR Zawiercie MOK Zawiercie MiPBP Zawiercie
 • Wkrótce! Premiera w Kinie MOK: 365 DNI   Wkrótce w Kinie MOK! Premiera 365 DNI Na podstawie bestsellera Blanki Lipińskiej   07-13.02 - 18:00, 20:30 14.02 - 22:00 15.02 - 18:00, 20:30 16.02 - 22:00 17-19.02 - 18:00, 20:30   CENNIK BILETÓW: Pt. - Niedz.: 17 zł i 19 zł Pon. - Czw.: 16 zł i 18 zł  Karta Dużej Rodziny: bilet 14 zł (po okazaniu karty + dowodu ...
 • Miss Jury 2020 wybrana! Miss Jury 2020 wybrana!
  Piękna uroczystość z udziałem najpiękniejszych dziewcząt Jury Krakowsko-Częstochowskiej – tak krótko podsumować można sobotnią galę, która odbywała się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach: Wybory Miss Jury 2020 i Wybory Miss Jury Nastolatek 2020.

  Gdy mowa o wyposażeniu przestrzeni magazynowych lub warsztatów mechanicznych, nie sposób pominąć wózki platformowe, wózki magazynowe lub popularne paleciaki. Całkiem inne plany i parametry wchodzą w rachubę w mniej typowych miejscach. Laboratorium chemiczne skorzysta bardziej z wózka platformowego niż magazyn materiałów budowlanych, gdzie przyda się zdecydowanie cięższe rozwiązanie pokroju wózka paletowego z wagą lub sztaplarki. W kontekście tych rozważań warto zastanowić się jakie rozwiązania są potrzebne i najlepsze do miejsca pracy jakie planujemy lub doposażamy. Cennymi parametrami są cena, użyteczność i uniwersalność. Zanim zdecydujemy się na oczywisty zakup, na przykład paleciaka, należy również dowiedzieć się czym są alternatywy. Być może dobrym zamiennikiem będzie wózek schodowy, a być może przyda się ten zakup uzupełnić czymś takim jak wózek do beczek czy żuraw warsztatowy.

  Gdzie przydadzą się paleciaki?

  O jakich nietypowych miejscach byśmy nie mówili, większość z nich wciąż trudno wyobrazić sobie obecnie bez przynajmniej jednego wózka paleciaka. Nie mowa tu nawet o dużych wózkach paletowych, ale raczej mniejszych wózkach ręcznych. Paleciak ręczny ma przede wszystkim tę zaletę, iż obsłużyć go może każda, zdrowa, dorosła osoba. W ten sposób jeden wózek paletowy ręczny załatwia sprawę ciężkich paczek, przejazdu małej aparatury badawczej, czy nawet elementów trudnych w transporcie, które umieścimy dla wygody na palecie. Wózki paletowe ręczne nie bez przyczyny sprzedają się teraz bardzo dobrze, uzupełniając miejsca od małych sklepików po szkoły publiczne.

  Funkcjonalne urządzenia transportu wewnętrznego

  Przejazd ciężkich mebli to nie wszystko. Szafa na narzędzia bardzo często ma stać gdzieś wysoko. Piec trzeba oddzielić od podłogi. Paleta musi poczekać na rozładunek przez następny miesiąc i nie może walać się pod nogami. Z pomocą przychodzi podnośnik nożycowy. Podnośniki nożycowe to bardzo funkcjonalne urządzenia, czasami zintegrowane z wózkiem elektrycznym w wózek podnośnikowy, które pozwalają na podniesienie wszystkiego (w umiarze udźwigu urządzenia oczywiście) na pożądaną wysokość. Następnie wystarczy jedynie przesunąć aparaturę po płaskiej powierzchni podnośnika i gotowe. To znacznie łatwiejsze niż skrzykiwanie wszystkich silnych osób w zakładzie i poddawanie ich ryzyku uszczerbku na zdrowiu.

  Waga do palet przyda się wszędzie tam, gdzie zechcemy w zgodzie z normami i porządkiem oznaczać i monitorować przepływ ładunku czy towarów. Paleciak z wagą może być kompleksowym narzędziem jednocześnie spełniającym powyższą funkcję i bycie jednym, dyżurnym wózkiem paletowym, tak jak polecano powyżej. Bardzo dobrą alternatywą dla dużych urządzeń (na przykład gdy urządzamy zakład lub lokal o wąskich przestrzeniach, są rolki transportowe do maszyn. Chociaż często wymagają pomocy innych urządzeń, takich jak żurawiki, stanowią jedno z bardziej uniwersalnych urządzeń transportowych, jeśli chodzi o transport mebli i aparatury przemysłowej.

  Transport wewnętrzny w miejscach nietypowych

 • Piłkarze ręczni Viretu CMC Zawiercie wygrali dziś na wyjeździe 32:22 z drużyną SPR Górnik Zabrze i tym samym zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej II ligi. Najwięcej bramek dla Viretu CMC Zawiercie rzucili w Zabrzu: Mateusz Czapla (7), Kacper Cegłowski (7) oraz Daniel Matysek (6). Zawiercianie rozegrają w rundzie zasadniczej jeszcze 3 spotkania - już w sobotę w ...
 • Wilgoć w domu to uporczywy przeciwnik, który stwarza wiele zagrożeń. Sprzyja rozwojowi pleśni oraz grzybów, a także naraża nas na usterkę instalacji elektrycznej. W związku z tym, warto reagować jak najszybciej i skorzystać z pomocy wykwalifikowanych fachowców. Kompleksowe osuszanie mieszkania Warszawa to jedyny sposób, aby przywrócić odpowiednie warunki mieszkaniowe. W grę wchodzi oczywiście bezpieczeństwo oraz komfort wszystkich domowników.

  Kompleksowa usługa osuszania mieszkania

  Cała procedura skupia się na czterech fazach, które prowadzą do całkowitego rozwiązania problemu. W pierwszej fazie, profesjonalna firma dokonuje oględzin mieszkania oraz przeprowadza fachowe pomiary, które pozwalają zdiagnozować bezpośrednie źródło problemu. W drugiej fazie następuje usunięcie usterki odpowiedzialnej za wilgoć. Kolejnym krokiem jest precyzyjne osuszanie pomieszczeń, a także odgrzybianie oraz ozonowanie. W fazie końcowej sporządzana jest dokumentacja, natomiast klient otrzymuje zalecenia, które pozwolą uniknąć problemu w przyszłości.

  Diagnostyka problemu

  Możemy śmiało zaryzykować stwierdzenie, że prawidłowa diagnostyka to kluczowy etap dla całej usługi. W innym razie, problem wilgoci szybko powróci i zaprzepaści uzyskane efekty. Na szczęście, doświadczona ekipa dysponuje specjalistycznym sprzętem, który pozwala dokładnie namierzyć wszelkie nieszczelności w sieci wodno-kanalizacyjnej. Sprawdzana jest również prawidłowa wentylacja. Jeśli także tutaj nie zostaną wykazane nieprawidłowości, przyczyną może być nieprawidłowe ocieplenie budynku. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo trudne, na szczęście, bardzo rzadko zachodzi potrzeba tak dużej ingerencji w konstrukcję mieszkania.

  Po odnalezieniu możliwych przyczyn problemu, ekipa konsultuje się z klientem i podejmuje działania, które pozwolą skutecznie wyeliminować usterkę. Na tym kończy się drugi etap, dzięki czemu, można przejść bezpośrednio do usuwania szkód wyrządzonych przez wilgoć.

  Osuszanie mieszkanie oraz odgrzybianie

  Także w tym procesie niezbędny jest profesjonalny sprzęt, który pozwala precyzyjnie osuszyć najtrudniej dostępne miejsca, w których zgromadziła się wilgoć. Następnie, dobra ekipa przeprowadzi również odgrzybianie oraz ozonowanie mieszkania. Usunięcie szkodliwych drobnoustrojów jest niezbędne, aby przywrócić oczekiwany komfort oraz bezpieczeństwo domownikom. Po wykonaniu wszystkich prac, czas na sporządzenie dokumentacji. Jest ona gwarancją na przyszłość, a także daje większe szanse w walce z firmą ubezpieczeniową o należyte odszkodowanie.

  Wybierz profesjonalną firmę z doświadczeniem

  Samodzielne rozwiązanie problemu nie wchodzi w grę. Musimy pamiętać, że kompleksowe osuszanie budynków metody wymaga specjalistycznego sprzętu, wiedzy oraz doświadczenia. Jeśli obserwujesz w swoim mieszkaniu problem wilgoci, jak najszybciej skonsultuj się z renomowaną firmą, która może pochwalić się pozytywnymi opiniami ze strony klientów. W ten sposób zyskujesz pewność, że wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie ze sztuką i zaoferują długotrwały efekt, który utrzyma się przez wiele lat.

  Jak pozbyć się wilgoci z domu? Czas na kompleksowe osuszanie mieszkania!

 • Znaleziono smartfon - właściciela prosimy o kontakt z policją

  Policjanci ze Szczekocin poszukują właściciela smartfona marki MOTOROLA. Telefon został znaleziony w okolicach kościoła w Kroczycach przez ucznia szkoły podstawowej. Ekran urządzenia jest zablokowany kodem. Właściciela telefonu prosimy o kontakt z dzielnicowym asp. Zbigniewem Przybylikiem tel. 798 031 263 lub dyżurnym zawierciańskiej komendy tel. 32 6738 255.

 • Ogłoszenie dla kandydatów do służby w Policji

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach informuje, że w 2020 roku realizowane będą przyjęcia kandydatów do służby w Komendach Miejskich/Powiatowych Policji województwa śląskiego, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach i samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie.

 • Zapraszamy do udziału w konkursie „Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”

  Już 13 stycznia rusza konkurs na reportaż przedstawiający najlepszy zimowy wypoczynek w miejscu zamieszkania. Adresowany do organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży konkurs, ma na celu promowanie działań na rzecz edukacji w zakresie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu. Przedsięwzięcie o nazwie „Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”, zorganizowane jest z inicjatywy Wojewody Śląskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

 • Zakończyliśmy prace w dawnej łaźni miejskiej przy ulicy Westerplatte. Docelowo w budynku znajdować się będą pomieszczenia galeryjne i muzealne. Modernizacja obiektu kosztowała blisko 3 mln 800 tys. zł. Na ten cel udało nam się pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej - 2 mln 783 tys. 668,53 zł w ramach tzw. ZIT-ów (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych). Dodatkowo ...
 • Dołącz do Let's Rock!   Chcesz zrealizować swoje marzenie i zacząć tańczyć? Pragniesz znaleźć hobby dla siebie? Poczuć wyjątkową atmosferę lat 20' w USA i dołączyć do ludzi z pasją? DOŁĄCZ DO LET'S ROCK!  ???? Let's Rock Zawiercie zaprasza na zajęcia z tańca swingowego Lindy Hop. * Zajęcia dla dorosłych (wiek 18-99 lat) * Zaczynamy od podstaw, nie jest wymagane doświadczenie taneczne.   Start zajęć: 4 luty 2020 godz. 19:00-20:15 Miejsce: ...
 • Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach ZIT-ów (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych) na termomodernizację kolejnych obiektów w mieście. Jeszcze w tym roku swoje oblicze zmienią remizy OSP w Blanowicach i Łośnicach, Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Krzywej oraz znajdująca się przy ul. Powstańców Śląskich filia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki ...
 • Razem z Referatem Rewitalizacji oraz Agencją Rozwoju Zawiercia zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne w sprawie programu Czyste Powietrze. Szczegóły na plakacie. Więcej informacji na temat programu można znaleźć TUTAJ [KLIKNIJ].
 • 9 stycznia w Filii nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu odbyło się kolejne spotkanie w Strefie Malucha. Tym razem dzieci bawiły się masą solną. Najmłodsi (z małą pomocą rodziców) mieszali składniki i zagniatali ciasto. Największa zabawa polegała jednak na wałkowaniu i wycinaniu foremkami różnych wzorów. Zajęcia odbywają się ...
 • 9 stycznia w Urzędzie Miejskim w Zawierciu uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w trzecim etapie ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Dzięki inicjatywie, młode osoby mają pogłębiać wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody. Zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu. Drugie miejsce ...
 • Zgodnie z zapowiedzią Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego, kibice Aluronu Virtu CMC Zawiercie mogą liczyć 29 stycznia na bezpłatny przejazd do Dąbrowy Górniczej na drugi domowy mecz w europejskich pucharach. W środę 29 stycznia (godz. 18) Jurajscy Rycerzy rozegrają spotkanie 1/8 finału Pucharu Challenge z turecką drużyną Spor Toto Ankara. Mecz odbędzie się w hali ...
 • Toplista - osoby, które otrzymają darmowe bilety od Policji