Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Płytki czy drewno – jaki materiał najlepiej nada się na podłogę?

Odwiecznym dylematem jest, na jaki materiał się zdecydować, jeśli chodzi o podłogi w naszym domu czy mieszkaniu. Najczęściej bierzemy pod uwagę płytki – szczególnie do kuchni, łazienki oraz przedpokoju – oraz wszechobecne panele. Ale co z drewnem? Czy na pewno nie jest odpowiedniejszym materiałem, niż dwie wcześniej wymienione propozycje?

Dylemat - płytki czy podłogi drewniane?

Na płytki decydujemy się, ponieważ są wygodne do sprzątania, a także odporne na wilgoć – czego już nie można powiedzieć o fugach pomiędzy nimi. Mimo tych oczywistych faktów trzeba pamiętać, że płytki są delikatne, niezwykle łatwo je potłuc, uszczerbić czy zarysować, a wtedy wymagają wymiany na nowe oraz drogiego i kłopotliwego kucia. Są również zimne, czego nie można zarzucić podłogom drewnianym. Podłogi drewniane nie są tak delikatne, jak nam się wydaje – drewno, a szczególnie trójwarstwowe deski, są mocne, solidne i również nadają się do kładzenia w kuchni, a nawet w łazience. Podłogi drewniane nadają niepowtarzalnego nastroju ciepła i bliskości natury, są eleganckie i szykowne, a ponadto równie łatwe do wysprzątania, co pospolite płytki.

Podłogi drewniane - lite czy warstwowe?

Gdy w grę wchodzą podłogi drewniane wybór jest naprawdę ogromny. Można zdecydować się zarówno na podłogę wykonaną z litych drewnianych desek, jak i na taką składająca się z kilkuwarstwowych desek, z których zwykle wierzchnią warstwę stanowi egzotyczny gatunek drewna.