Podajnik kasowy – do czego służy i gdzie jest stosowany?

Okna podawcze wyposażone w specjalistyczny podajnik kasowy znajdziemy w obiektach, w których podstawą działalności jest przekazywanie pieniędzy z rąk klienta do rąk kasjera i na odwrót. Tego typu transakcje powinny przebiegać w bezpiecznych warunkach i żeby ten cel osiągnąć, stosuje się profesjonalne stanowiska wyposażone w odpowiedni podajnik kasowy. Taki podajnik często występuje wraz z zintegrowanym zestawem przeszklenia i blatu.

Czym właściwie jest podajnik kasowy?

Podajnik może mieć formę szuflady lub metalowego pojemnika o właściwym wyprofilowaniu, ułatwiającym przekazanie pieniędzy, dokumentów lub niewielkich przedmiotów o dużej wartości. Podajnik kasowy jest najczęściej elementem większego, zintegrowanego systemu, w skład którego wchodzi także antywłamaniowa lub kuloodporna szyba, a także wytrzymały blat. Podajniki kasowe znajdujące zastosowanie w oknach podawczych są projektowane w taki sposób, aby zapewnić kasjerowi maksymalne bezpieczeństwo, a także pełną kontrolę nad transakcją.

Rodzaje podajników kasowych

Okno kasowe może być wyposażone w różne rodzaje podajników. Wiele zależy od tego, w jaki sposób zintegrowano szybę z blatem. Najczęściej są to specjalne, metalowe pojemniki o otwartej konstrukcji, wyprofilowane w taki sposób, aby pod szybką można było wsunąć dokumenty lub pieniądze. Czasami jednak, okno podawcze służy także do przekazywanie wartościowych lub niebezpiecznych przedmiotów. W takich sytuacjach zastosowanie znajduje podajnik kasowy zamknięty w formie szuflady z zamknięciem od wewnętrznej strony. Otworzyć może ją wyłącznie kasjer.

Z jakich materiałów wykonuje się podajniki kasowe?

Biorąc pod uwagę, w jakich miejscach stosuje się podajniki kasowe, muszą one być wykonane z jakościowych i wytrzymałych materiałów. Najczęściej jest to aluminium oraz stal nierdzewna o większej odporności na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Boksy kasowe wyposażone w podajnik odporny na korozję można stosować nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Podajnik kasowy jest najczęściej wpuszczany w blat, a nad nim znajduje się wytrzymała szyba.

Czym jest okno podawcze wyposażone w podajnik kasowy?

W ofercie producentów znajdziemy nie tylko podajniki kasowe, ale również w pełni zintegrowane stanowiska kasowe, które są określane jako boksy kasowe lub okna podawcze. W skład takiego systemu wchodzi przede wszystkim wytrzymała szyba antywłamaniowa lub kuloodporna, blat wykonany z kamienia lub konglomeratu, a także podajnik kasowy, który umieszcza się w blacie. W zależności od zastosowanych materiałów, okno kasowe cena zaczyna się od 1000 złotych za najbardziej podstawowe stanowiska, a kończy nawet na kilkunastu tysiącach złotych za stanowiska kasowe, które można stosować w miejscach objętych najbardziej rygorystycznymi normami.

W jakich miejscach stosuje się okna kasowe z podajnikiem?

Specjalistyczne boksy kasowe wyposażone w podajnik stosuje się wszędzie tam, gdzie należy zapewnić wysokie bezpieczeństwo kasjera obsługującego transakcje na duże kwoty. Są to chociażby: banki, kantory, stacje paliw, placówki pocztowe, biura obsługi klienta czy też instytucje urzędowe. Dobry podajnik kasowy zawsze jest dostosowany do specyfiki miejsca. Biorąc pod uwagę, że są one wykonane z metali nierdzewnych, można je stosować także na zewnątrz budynku.

Gdzie można kupić specjalistyczny podajnik kasowy?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zamówienie podajnika kasowego przez Internet. W ten sposób łatwiej jest dobrać określone wymiary oraz sposób działania podajnika pod kątem specyfiki obiektu oraz indywidualnych potrzeb. W ofercie producentów znajdują się nie tylko podajniki kasowe, ale również kompletne stanowiska kasowe wyposażone w wytrzymałą szybę, blat oraz podajnik. Kolejnym plusem zakupów online są korzystne oferty cenowe, a także możliwość zamówienia podajnika kasowego w dowolne miejsce w Polsce. Wygodnym rozwiązaniem są zintegrowane boksy kasowe przygotowane do montażu na miejscu docelowym.