Zabezpiecz swój dom podczas wyjazdu: KPP radzi jak uniknąć włamania.
Planując kilkudniowy wyjazd, warto zadbać o bezpieczeństwo swojego domu. Zgromadzenie zaufanych osób, które będą miały oko na nasze mieszkanie, może znacząco obniżyć ryzyko niechcianych niespodzianek.
  • Zabezpieczenie domu przed włamaniem podczas naszej nieobecności.
  • Prośba o pomoc sąsiada lub bliskiej osoby w regularnym sprawdzaniu mieszkania.
  • Strategie, aby dom wyglądał na zamieszkały, np. zapalanie świateł.
  • Zwracanie uwagi na niepokojące znaki, takie jak zalegające ulotki w drzwiach.

Złodzieje najczęściej wybierają do włamań domy, które z pozoru wydają się opuszczone. Warto zatem zadbać, aby podczas naszej nieobecności ktoś regularnie sprawdzał mieszkanie, wyjmował pocztę ze skrzynki, a nawet okazjonalnie zapalał światła.

Małe gesty, takie jak usunięcie ulotek z klamek drzwi czy zasadne reagowanie na obce osoby krążące wokół bloków, mogą odstraszyć potencjalnych złodziei. Wspieranie się wzajemnie w ramach sąsiedzkiej społeczności jest kluczowe nie tylko dla bezpieczeństwa, ale także dla budowania dobrych relacji międzyludzkich.

Pamiętajmy, że nasze mieszkania są cennymi przestrzeniami, a ich ochrona powinna być priorytetem, szczególnie w obliczu planowanego wyjazdu. Działając wspólnie i z rozwagą, możemy skutecznie zadbać o bezpieczeństwo naszych domów i naszych bliskich.


Wg inf z: KPP w Zawierciu