Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Jakich prezentów nigdy nie należy dawać?

Mimo że wręczanie prezentów jest miłe i przyjemne, to niektórych rzeczy pod żadnym pozorem nie należy nikomu wręczać. Przyjrzyjmy się tego, czego należy definitywnie unikać (no chyba, że osoba obdarowywana wspomina o tym non-stop).

Najgorsze prezenty, które możemy komuś wręczyć

Karnet na siłownię

Na pierwszym miejscu znajduje się karnet na siłownię. Źle odebrany może być także jakiś przyrząd do ćwiczeń, płyta z ćwiczeniami. Każdy obdarowany stwierdzi, że jest to po prostu przytyk w jego stronę i albo skorzysta z prezentu i zmieni swoje życie (rzadko), albo się obrazi (często). Nawet jeśli obdarowywana przez nas osoba potrzebuje motywacji do zmiany stylu życia, można to zrobić w bardziej dyplomatyczny sposób. Taki prezent jest jednak akceptowany, gdy osoba obdarowywana sama o niego prosiła.

Zwierzę

Wręczanie komuś zwierzęcia pod postacią prezentu-niespodzianki to najbardziej nieodpowiedzialny prezent, który można komuś dać. Każdy zwierzak czuje i myśli i nie jest to przedmiot, który można w dowolnej chwili odłożyć na półkę. Zwierzę to przede wszystkim mnóstwo obowiązków i ogromna odpowiedzialność. Zdecydowanie nie należy nikomu robić takiego prezentu. Jeśli jakaś osoba pragnie posiadać zwierzaka - wybierze go sobie sama i na własną odpowiedzialność. W schroniskach jest już zbyt wiele takich nietrafionych "prezentów".

Prezenty przechodnie

Zastanówmy się nad tym sami. Chcielibyśmy dostać coś, co było używane już przez kogoś innego? Wszelkiego rodzaju wazony, ręczniki i różne drobne głupotki nie są raczej najlepszym prezentem dla bliskiej nam osoby. Tradycyjnie jednak wszystko zależy od kontekstu. Jeśli dana osoba kolekcjonuje nietypowe rzeczy lub nie ma nic przeciwko zwożeniu do niej otrzymanych w prezencie od kogoś, nie pasujących do niczego, wazonów, to w sumie czemu nie?

Instrumenty muzyczne

Wręczenie osobie, która w życiu nie miała do czynienia z muzyką (oprócz jej słuchania), instrumentu muzycznego raczej mija się z celem. Doszukiwanie się na siłę talentu w drugiej osobie nie jest najlepszym pomysłem, a gitara zapewne skończy w kącie lub nawet, jeśli tylko zacznie zawadzać, zostanie wyrzucona.

Obrazki z ładnymi widoczkami

To co podoba się nam, nie zawsze będzie podobać się komuś innemu. Wszelkiego rodzaju malowane paskudztwa nie tylko nie ozdobią ściany, ale też sprawią, że być może stracimy znajomego. Na sam koniec i tak trafią do kogoś innego i w sumie będzie to ich najlepsze zastosowanie.

Bielizna

Zakup bliskiej osobie bielizny jest w porządku, ale... jeśli wygląda ona normalnie. Wszelkiego rodzaju bokserki w mikołaje, choinki czy inne pokemony raczej nie są spełnieniem marzeń mężczyzny i po jednokrotnym założeniu zapewne wylądują głęboko na dnie szuflady.

W przypadku kobiet sprawa jest jeszcze trudniejsza. Zbyt mała bielizna nie zostanie założona, a zbyt duża... no cóż, konflikt będzie wisiał w powietrzu. Na bieliźniane zakupy najlepiej wybrać się razem. Wtedy też może to okazać się niezwykle przyjemne.

Więcej informacji

Bogaty asortyment gadżetów i prezentów znajdziesz na https://www.ministerstwogadzetow.com/ - sprawdź więcej!