Oferta biedronki oraz innych sklepów – czy warto czytać gazetki promocyjne, jeżeli tak – jak to robić?

Odpowiednie zarządzanie domowym budżetem to klucz do właściwego zarządzania swoimi oszczędnościami. Codzienne zakupy, chociażby te spożywcze często „wymykają się nam spod kontroli” i kupujemy o wiele więcej, niż potrzebujemy. Dobrym rozwiązaniem, okazuje się być wnikliwie śledzenie ofert promocyjnych danych marketów, które w konkretnych tygodniach oferują przeróżne produkty w bardzo promocyjnych cenach. Tam też znajdziemy specjalne towary, które znajdują się na półkach tylko w wypadku specjalnych okazji, bądź też sezonowo.

Zazwyczaj mamy mniej więcej sprecyzowane to, co zamierzamy kupić, zanim jeszcze udamy się do sklepu. Wiemy np. co przedstawia nam oferta biedronki i po konkretne produkty udajemy się do supermarketu, który nam najbardziej odpowiada. Problem jednak polega na tym, że w niektórych przypadkach znacznie przepłacamy, na czym cierpi nasz budżet domowy, z którego zaoszczędzone pieniądze moglibyśmy przeznaczyć na zupełnie inne cele. Okazuje się, że pomocne będą gazetki promocyjne.

Dlaczego warto sięgać po gazetki promocyjne?

Jesteśmy w stanie przewidzieć jakich mniej więcej produktów zabraknie nam niebawem, natomiast nigdy nie będziemy wiedzieć, jakie towary będą w korzystniejszych cenach w danym sklepie. Kiedy sięgniemy chociażby po gazetkę biedronki, od razu zauważymy, czy to czego potrzebujemy najbardziej, będzie w tym sklepie dostępne w atrakcyjnej cenie.

Co więcej, bardzo często w ofercie marketów pojawiają się produktu znanych marek i to w cenach o wiele niższych, niż u samego producenta. Będą to chociażby towary odzieżowe, kosmetyki, rowery, przedmioty gospodarstwa domowego i wiele innych. Okazuje się, że sklepy branżowe nie zawsze będą w stanie zaoferować nam produkty w najniższych cenach, gdyż w tych dyskontowych planuje się o wiele więcej promocji, a tam trafiają często egzemplarze najbardziej popularne.

Jak czytać gazetki promocyjne?

Kiedy najczęściej odwiedzanym przez nas sklepem jest biedronka gazetka tam, najczęściej dostępna jest już kilka dni, zanim rozpocznie się dany tydzień promocji. Wówczas warto jedną zabrać ze sobą do domu, aby się jej dokładnie przyjrzeć. Te najczęściej podzielone są na kilka segmentów, jeżeli chodzi o produkty z konkretnych branż, np. spożywcze, artykuły użytku domowego, elektronika, odzież, chemia oraz towary dostępne sezonowo.

Pierwsze strony najczęściej zajmują produkty żywnościowe i przynajmniej kilka z nich, będzie podlegało bardzo atrakcyjnej promocji. Niekiedy dotyczy ona nas tylko w momencie, gdy posiadamy specjalną kartę programu lojalnościowego, bądź też gdy zakupimy więcej niż tylko jeden egzemplarz produktu. Wówczas, warto przekonać się, czy aby na pewno dana promocja jest w ogóle opłacalna. Może się bowiem okazać, że padniemy ofiarą chwytu marketingowego, a wówczas najlepiej poszukać tego produktu (lub podobnego) w innym sklepie i przekonać się, czy aby na pewno tam nie dostaniemy go taniej.