Implantologia to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu

Implantologia zalecana jest osobom, które mają pojedyncze braki w uzębieniu, ale również i tym którzy utracili wszystkie zęby. Polacy coraz częściej korzystają z implantów zębowych - zmienia się ich stosunek do nowoczesnych metod leczenia. Kiedyś braki w uzębieniu były oznaką starości - obecnie osoby po 80 roku życia posiadają implanty zębowe. Dzięki zastosowaniu u pacjenta implantu zębowego znacznie poprawia się jakość oraz komfort jego życia, a co najważniejsze - na jego ustach znów pojawia się uśmiech. Implanty zębowe są bardzo estetyczne, z powodzeniem mogą zastąpić ruchome protezy. Jakie są rodzaje implantów zębowych, jak przebiega proces ich założenia oraz jakie są główne korzyści z ich stosowania?

Rodzaje implantów zębowych

Implant zębowy to sztuczny korzeń zęba - niewielka śruba wykonana z tytanu, która zostaje wszczepiona w miejsce brakującego zęba. Na niej montonow jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień można dostosować do naturalnego koloru zęba. Najpopularniejsze implanty zębowe to właśnie te, które wykonane są z tytanu, ale alternatywę dla nich stanowią cyrkonowe implanty. Warszawa jest znakomitym miejscem do wykonania implantoprotetyki - implanty zębowe dobierane są tam przez lekarzy indywidualnie do pacjenta - znaczenie przy ich doborze ma kształt kości, jej ilość oraz odległość między zębami, które sąsiadują z luką po utraconych zębach.

Proces założenie implantu

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać decydując się na zabieg implantologii jest wizyta u stomatologa podczas której przeprowadzany jest ogólny wywiad, sprawdzany jest stan zębów oraz możliwość odbudowy braków zębowych poprzez założenie implantu. Jeśli nie ma żadnych przeciwskazań, pacjentowi zostaje założony implant zębowy. Samo wszczepienie implantu odbywa się przy znieczuleniu miejscowemu, a jak potwierdzają eksperci implanty zębów warszawa - zabieg jest procesem bezbolesnym i bardzo delikatnym. Po jego zakończeniu pacjent przechodzi okres rekonwalescencji podczas której wszczepiony implant musi zostać przyjęty przez organizm. Kolejna wizyta u stomatologa odbywa się najczęściej w 10-14 dobie po zabiegu, a uzupełnienie protetyczne - w okresie od 2 do 6 miesięcy. Jeśli u pacjenta występuje wada zgryzu przed założeniem implantu zębowego konieczne jest przeprowadzenie leczenia ortodontycznego - jednak dzięki planowaniu komputerowemu istnieje możliwość wszczepienia implantu zębowego w trakcie tego leczenia. Przeciwwskazaniami do wykonania implantów zębów są choroby jamy ustnej, cukrzyca, choroby psychiczne, nowotwory oraz AIDS.

Korzyści wynikające z założenia implantu zębowego

Główną, ale i najważniejszą korzyścią wynikającą z założenia implantu zębowego jest jego trwałość oraz estetyka. Zapewnia on również komfort oraz bezpieczeństwo - implant wykonany jest z materiału, który jest przyswajalny przez organizm, stąd pewność, że nie pojawiają się u pacjenta żadne działania niepożądane. Co więcej? Funkcjonalność! Implanty dają pacjentowi poczucie swobody podczas jedzenia, mówienia oraz uśmiechu. Powodują również, że wszystkie funkcje żuchwy zostają zachowane - zapobiegają przesunięciom zębów czy zanikiem kości.

Jeśli chcesz cieszyć się długotrwałym i pięknym uśmiechem może warto rozważyć zastosowanie u siebie implantów zębowych? W znakomity sposób potrafią zastąpić naturalne zęby i rzadko kiedy występują działania niepożądane.