Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

W dniu 5 sierpnia drogami powiatu zawierciańskiego będzie przebiegał jeden z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego “77. Tour de Pologne UCI World Tour”. W czasie wyścigu należy spodziewać się utrudnień i zmian w organizacji ruchu. Policja zaleca kierowcom by w godz. 13:00-16:00 korzystali z objazdów, omijając rejony powiatu zawierciańskiego, którymi biegnie trasa wyścigu.

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego “77. Tour de Pologne UCI World Tour” biorą udział 22 drużyny kolarskie. Wśród 150 zawodników, są również reprezentanci Polski.

I etap wyścigu rozpocznie się na chorzowskim Stadionie Śląskim. Kolejne miejscowości na trasie przejazdu to Piekary Śląskie, Wymysłów, Dobieszowice, Siemonia, Sączów, Mierzęcice, Przeczyce, Boguchwałowice, Podwarpie, Dąbrowa Górnicza, Chruszczobród, Wysoka, Zawiercie, Ogrodzieniec, Niegowonice, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice, Siemianowice Śląskie. Meta przewidziana jest w Katowicach. Łącznie kolarze pokonają 196 km.

 

Jeden z odcinków drogi biegnie przez powiat zawierciański. W pobliżu trasy wyścigu będą występować utrudnienia. Od godziny 14:00 planowane jest całkowite zamknięcie ruchu pojazdów na wyznaczonych ulicach naszego powiatu.

  • Kolarze wjadą na teren powiatu zawierciańskiego ulicą Stefana Sobieskiego w Chruszczobrodzie i przejadą ulicami: Cypriana Kamila Norwida, Jana III Sobieskiego, Adama Mickiewicza, Powiatową (droga wojewódzka 796), następnie będą kierować się ulicą Kościuszki w miejscowości Wysoka, ulicą Zwycięstwa (droga wojewódzka 796) w Ciągowicach, 1-go Maja w Turzy, a także ulicą Zawierciańską w Kuźnicy Masłońskiej.
  • Do Zawiercia wjadą ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej, kierując się kolejno ulicami Apteczną, Stary Rynek, 11-go Listopada, Piłsudskiego, Kościuszki, Sienkiewicza, Leśną, Paderewskiego, a następnie wjadą w ulicę Olkuską.
  • Przez Fugasówkę przejadą ulicą Poniatowskiego (droga wojewódzka 791), aby dojechać do Ogrodzieńca ulicą Kościuszki.
  • Następnie przejadą ulicami Wojska Polskiego i Krakowską w Podzamczu, aby znów przejechać przez Ogrodzieniec ulicami Narutowicza, Wschodnią, Olkuską (droga wojewódzka 791), Piastowską, Spacerową, 1-go Maja 9droga wojewódzka 790),
  • Ostatnie odcinki trasy w powiecie zawierciańskim będą przebiegać przez Mitręgę (drogą wojewódzka 790) oraz Niegowonice – ulice Pilicka i Dąbrowska.

Około godz. 16:00 trasa wyścigu powinna być już przejezdna dla innych użytkowników dróg.
W związku z wymogiem wstrzymania ruchu na trasie przejazdu kolarzy zostaną wyznaczone objazdy, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej uciążliwe.

 

  • Policjanci proszą kierowców o cierpliwości oraz ostrożną jazdę w pobliżu trasy wyścigu.
  • O szczególną ostrożność i rozwagę prosimy również wszystkich tych, którzy będą kibicować kolarzom.
  • Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do poleceń i sygnałów dawanych przez policjantów i inne uprawnione służby.

 

Więcejinformacji na temat wyścigu: www.tourdepologne.pl

(zródła: tourdepologne.pl, https://www.google.pl/maps)