Policja Zawiercie: Z narkotykami nie po drodze działania zawierciańskiej drogówki
Policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili własne działania pn. Z narkotykami nie po drodze”. Jak sama nazwa wskazuje, celem akcji była eliminacja z ruchu tych, którzy siadają za kierownicę pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Mundurowi nie zapomnieli także o kierujących na podwójnym gazie. Takie działania będą prowadzone cyklicznie.
W miniony piątek policjanci zawierciańskiej drogówki przeprowadzili działania własne, realizowane pn. Z narkotykami nie po drodze”. Akcja, w której wzięło udział 18 mundurowych, miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wyeliminowanie kierujących będących pod działaniem środków psychoaktywnych, a także siadających za kierownicę na podwójnym gazie”. Policjanci z drogówki wykorzystali w działaniach cały dostępny sprzęt, służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców. Podczas akcji policjanci przeprowadzili 83 badania, ujawniając 2 nietrzeźwych kierowców. Żadna z kontrolowanych osób nie była pod działaniem środka psychoaktywnego. W czasie akcji mundurowi odnotowali 26 wykroczeń, popełnionych w większości przez kierujących. Takie działania na terenie powiatu zawierciańskiego będą realizowane cyklicznie.
Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. W takiej sytuacji kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu,
zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/301536,Z-narkotykami-nie-po-drodze-dzialania-zawiercianskiej-drogowki.html
Autor: krystian