Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Język angielski – czy można się go nauczyć w każdym wieku?

Nauka przez wiele osób uważana jest za domenę młodych. To oni zdobywają cenną wiedzę, aby zapewnić sobie lepszy start w dorosłość, a co za tym idzie, znaleźć odpowiednią i dobrze płatną pracę. Tymczasem w ostatnich czasach do nauki języków wraca coraz większa liczba osób dorosłych. Bardzo często nie są oni zadowoleni z umiejętności posługiwania się danym językiem lub chcą podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe. Jednak czy dorośli mogą nauczyć się języka obcego w równie efektywny sposób co nastolatkowie? 

Co wpływa na naukę języka obcego?

Stwierdzenie, według którego dorosły nie będzie w stanie opanować języka obcego w tym samym stopniu co młodsza osoba, nie jest prawdą. Posługiwania się językiem obcym możemy nauczyć się niezależnie od wieku. Wpływ na to, jakie są nasze możliwości przyswojenia języka np. angielskiego ma kilka czynników. Przede wszystkim są to wrodzone predyspozycje do nauki języka obcego, ilość czasu, jaki planujemy poświęcić na naukę, a przede wszystkim nasza cierpliwość i determinacja.

To właśnie dwie ostatnie cechy często przesądzają o kontynuowaniu nauki angielskiego przez dorosłych. Zdarza się, że decydując się na kurs językowy po jakimś czasie rezygnują. Wpływ na decyzję o zakończeniu nauki ma bowiem także sposób, w jaki prowadzone są zajęcia, a te w większości nie odbiegają zbytnio od metody tradycyjnej, której używa się do nauki języka obcego w większości szkół.

Angielski dla dorosłych

Rozwiązaniem, które pomoże wielu dorosłym w sukcesywnej nauce języka obcego jest metoda bezpośrednia, czyli Direct Method for English. To jedyna metoda, która pozwoli Ci w pełni rozwinąć swoje umiejętności konwersacyjne w kreatywny sposób. Angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ sprawdzi się idealnie zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem jak i tych, które posiadają już określoną wiedzę i umiejętności. Bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku osób, które chcą poprawić swoje umiejętności konwersacyjne po angielski ze względu na rozwój zawodowy.