Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Nie reagujesz – akceptujesz. Z takim założeniem nie zgodził się 44-latek. Mężczyzna nie zaakceptował zachowania 34-latka, który na podwójnym gazie kierował fiatem punto. Jak się okazało mieszkaniec powiatu zawierciańskiego w swoim organizmie miał ponad 2,6 promila alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami.

Godną naśladowania postawą wykazał się 44-latek. Mężczyzna widział, jak osobowy fiat wjechał na chodnik, uderzył w stojący znak drogowy, a następnie odjechał na pobliski parking, gdzie się zatrzymał. Mieszkaniec województwa opolskiego nie zbagatelizował sytuacji. Podszedł do zaparkowanego pojazdu. Interweniujący mężczyzna przypuszczał, że siedzący za kierownicą jest pijany i gdy ten próbował uciekać, zatrzymał go. Wezwani na miejsce policjanci skontrolował stan trzeźwości mieszkańca powiatu zawierciańskiego. Jak się okazało 34-latek miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz kierowca fiata odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale także za przestępstwo, którego się dopuścił.

Nie reagujesz - akceptujesz!

Przypominamy!
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj!
Nie reagujesz - akceptujesz!
Nie bądź bierny! Reaguje na pijanego kierowcę! Być może od Twojej reakcji będzie zależeć czyjeś życie!

 

  • Na zdjęciu widoczny samochód osobowy z roztrzaskanym z prawej strony błotnikiem i lampą. Po prawej stronie widoczny pionowy znak drogowy - ustąp pierwszeństwa przejazdu. W tle widoczny przejeżdżający samochód.
  • Widoczne miesjce zdarzenia drogowego. Jezdnia i chodnik. Na chodniku leżą pionowe znaki drogowe.
  • Na zdjęciu widoczny bokiem samochód osobowy z roztrzaskanym z prawej strony błotnikiem i maską. Po lewej stronie widoczny pionowy znak drogowy - ustąp pierwszeństwa przejazdu. W tle widoczne zaparkowane samochody.