Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Jak wybrać najlepszą kurtkę dla Twojego malucha?

Zakup idealnej kurtki dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Odzienie wierzchnie musi bowiem być dla malucha wygodne, zapewnić mu odpowiedni komfort termiczny oraz wystarczającą swobodę ruchów. Producenci odzieży oferują swoim klientom niezwykle szeroki wybór kurtek dla najmłodszych. Warto pamiętać o tym, że dobre ubranie - bez względu na jego zastosowanie - powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów. O czym jeszcze pamiętać kupując kurtkę dla dziecka? Jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Najważniejsze cechy dobrej, dziecięcej kurtki

Kupując kurtkę dziecięcą, należy mieć na uwadze przede wszystkim wygodę i komfort dziecka. Żadna część garderoby malucha nie może wpływać na ograniczenie jego ruchów. Kurtka musi więc być przede wszystkim praktyczna. Na początek należy wybrać więc odpowiedni rozmiar. Nie warto kupować kurtki na wyrost - rozmiar powinien pasować na aktualne wymiary, gdyż zbyt duża kurtka będzie po prostu niewygodna. Należy jednak pamiętać o tym, żeby zostawić odrobinę wolnej przestrzeni na cieplejszą bluzę, czy sweter. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup kurtki wykonanej z nieprzemakalnej tkaniny.

Większość dzieci wręcz uwielbia kałuże i błoto - dzięki nieprzemakalnej kurtce - istnieje mniejsze ryzyko przemoczenia i rozchorowania się w deszczowy dzień. Bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest oddychalność i higroskopijność. Dzieci z reguły pozostają w ciągłym ruchu. Jeżeli materiał nie odparuje wilgoci i potu, samopoczucie w odzieniu wierzchnim nie będzie najlepsze. Dobra kurtka musi także cechować się wiatroszczelnością. Ostatnią, niezwykle istotną cechą jest także dobre utrzymywanie ciepła. Warto więc zwrócić uwagę jakie wypełnienie zastosowano w wybranym modelu. Kurtki dziecięce najlepiej zachowują ciepło, jeżeli ocieplone są kaczym puchem. Funkcję termoizolacyjną dobrze spełniają też zaawansowane technologicznie, porządne materiały sportowe.

Kurtka turystyczna - jaką wybrać?

Kurtka turystyczna dla dziecka, przeznaczona na długie wycieczki powinna przede wszystkim uchronić malucha przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych występujących na szlaku. Przede wszystkim powinna więc być wodoodporna i wiatroszczelna. Musi także dobrze odprowadzać na zewnątrz wilgoć i pot. Warto zadbać o to, aby wybrany egzemplarz posiadał kaptur, który można zarzucić na głowę w przypadku wystąpienia opadów lub silnych podmuchów powietrza. Drugorzędną - lecz też istotną - kwestią jest oczywiście design. Choć nie wpływa on na komfort noszenia - może sprawić, że dziecko będzie kurtkę chętniej zakładało. Warto więc wybrać wzór, który będzie odpowiadał upodobaniom pociechy. Kupując kurtkę przeciwdeszczową warto zaopatrzyć się w podstawową wiedzę dotyczącą tkanin chroniących przed wodą. Wiele osób kupuje bowiem swoim dzieciom niekomfortowe deszczówki. Sprawdź 5 powodów, dla których Twoja kurtka przeciwdeszczowa jest nieodpowiednia.

Diabeł tkwi w szczegółach - na jakie detale warto zwrócić uwagę?

Dobra kurtka powinna posiadać odpowiednią ilość kieszeni, która będzie dopasowana do potrzeb użytkownika. Powinny być one również wystarczającej wielkości - często muszą pomieścić duży smartfon, czy portfel. Nie bez znaczenia są także komfortowe w użytkowaniu zamki i rzepy. Kupując kurtkę dla dziecka warto także sprawdzić, czy wybrany egzemplarz posiada elementy odblaskowe - w znaczący sposób wpływają one na bezpieczeństwo pociechy podczas poruszania się pieszo w ruchu drogowym.