Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Opony zimowe – o czym warto wiedzieć?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć że opony na sezon zimowy pod wieloma względami wyróżniają się na rynku. Wszystko to za sprawą budowy tych opon, które mają specyficzny wygląd elementów które tak naprawdę mogą zadecydować o naszym życiu. Nie trzeba mówić, że opony podczas jazdy mają zachować odpowiednią przyczepność do powierzchni, niestety w trudnych warunkach jest to bardzo utrudnione. Z takiego właśnie powodu specjaliści stworzyli opony do jazdy w zimie i trudnych warunkach.

Z jakich elementów składa się opona do jazdy w zimie?

Nadchodzi sezon zimowy a więc chcąc zachować pełne bezpieczeństwo na drodze warto odwiedzić https://noweopony.pl/opony/zimowe/175/65/r14, w którym znajdziemy duży wybór w przyzwoitych cenach. A więc jakie elementy tworzą oponę? Opony używane w sezonach zimowych składają się z kilku bardzo ważnych elementów. Pierwszym elementem który ma główną styczność z powierzchnią w trakcie jazdy to bieżnik, jest to zewnętrzna część opony odpowiedzialna głównie za równomierne przenoszenie obciążeń. Właśnie ona pełni kluczową rolę w tego typu oponach, ponieważ posiada więcej kauczuku naturalnego w swoim składzie, sprawia to że zachowuje elastyczne właściwości w niższych temperaturach występujących w okresie zimowym. Kolejny ważny element tworzą ściany boczne, ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie opony przed ewentualnymi uszkodzeniami. Wykonane są z twardszej oraz grubszej warstwy gumy.

Kolejne warstwy są mniej istotne lecz nie trzeba zapominać o ich ważnych rolach. Warte uwagi są również tak zwane warstwy usztywniające składające się ze zbrojonych cienkich drucików. To właśnie te cienkie druciki zapewniają bardzo wysoką wytrzymałość oraz żywotność oponom. Co ważne dzięki warstwom usztywniającym opony nie ulegają rozciąganiu pod wpływem długotrwałego używania. Z kolei stopka odpowiedzialna jest za przyleganie opony do felgi. W przypadku samochodów będą to opony bezdętkowe, które wymagają odpowiedniego nacisku aby przylegać do felgi. Elementem należącym do stopki jest tak zwana drutówka. Zapewnia ona stopce odpowiednią sztywność oraz wytrzymałość, dzięki temu może przenosić duże obciążenie na swoim obwodzie.

Zalety opon na sezon zimowy

Opony, które możemy spotkać odwiedzając https://noweopony.pl/opony/zimowe na sezon zimowy posiadają kilka znaczących zalet. Przede wszystkim odznaczają się jedyną w swoim rodzaju przyczepnością w trudnych warunkach, to znaczy kiedy panuje zimna temperatura połączona ze śniegiem bądź lodem. Posiadają również bardzo głębokie bieżniki mogące radzić sobie z większymi kałużami czy mokrym śniegiem. W takim momencie możemy być niemal pewni że nasz samochód nie utraci stabilności, o ile będziemy jechać przepisowo. W naprawdę ciężkich warunkach takich jak ubity śnieg, bieżniki opon wypełniają się śniegiem co automatycznie zwiększa przyczepność do podłoża. Co ciekawe zimowe opony potrafią zachować swoją naturalną giętkość materiału nawet przy –20 stopniach Celsjusza.

Pamiętać należy że opony te nie są przeznaczone na sezony letnie, wykazują wtedy mniejszą przyczepność na rozgrzanym asfalcie. Natomiast ciekawostką może okazać się to, iż według przeprowadzonych badań opony których powinno używać się w zimie mogą nam służyć przez dłuższy czas gdyż ich proces zużywania jest dłuższy od opon. Przed rozpoczęciem sezonu zimowego warto odwiedzić sklep internetowy, możemy trafić na różne ciekawe oferty również pod względem ceny.