Już za tydzień 23 czerwca br. podczas pikniku rodzinnego „Od jutra luz”, organizowanego przez Burmistrza i Radę Miasta Poręba, policjanci przeprowadzą akcję znakowania rowerów.

To już trzecia akcja znakowania rowerów na terenie powiatu zawierciańskiego. Tym razem właścicieli jednośladów zapraszamy w piątek 23 czerwca 2022 roku w godzinach 17:00 - 21:00 na teren kompleksu boisk wielofunkcyjnych „ORLIK” przy ulicy Przemysłowej 19A w Porębie. Podczas pikniku rodzinnego pn. „Od jutra luz”, organizowanego przez Burmistrza i Radę Miasta Poręba, policjanci będą znakować rowery.

Co należy zrobić?

  1. Odpowiednio przygotować rower, który powinien posiadać:

  •     z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być światło migające),

  •     z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,

  •     co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,

  •     dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

  1. Posiadać przy sobie dowód zakupu jednośladu.

  2. Wypełnić dostępny na miejscu formularz.

Oczywiście trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. Z rowerami zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie!

Głównym celem akcji znakowania rowerów jest ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów. Umieszczenie trwałych cech identyfikacyjnych na rowerze ma zniechęcić złodziei do kradzieży, a nawet gdyby do niej doszło, ułatwić policjantom identyfikację skradzionego pojazdu.

Inicjatorem akcji są policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono także Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miejski w Zawierciu, a także Centrum Rozwoju Lokalnego.