Policjanci z zawierciańskiego Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przez całe wakacje odwiedzają odpoczywające na terenie naszego powiatu dzieci i młodzież. Wspólnie z innymi służbami dbają, aby obozowicze byli bezpieczni. Przypominają nie tylko, jak bezpiecznie odpoczywać, ale przede wszystkim sprawdzają, czy organizatorzy wypoczynku spełnili podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

Malownicza Jura co roku przyciąga wielu turystów. Przepiękne krajobrazy zachęcają do odpoczynku na tym terenie. Powiat zawierciański w każde wakacje odwiedzany jest przez harcerzy, czy skautów z różnych stron kraju. O ich bezpieczeństwo dbają zawierciańscy policjanci, którzy wraz z przedstawicielami innych służb sprawdzają, czy organizatorzy wywiązują się z nałożonych na nich obowiązków.

Mundurowi z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, wspierani przez Dzielnicowych kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku. W kontrolach obozów biorą udział także przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, Starostwa Powiatowego w Zawierciu, a także zawierciańskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Podczas wizyt sprawdzany jest nie tylko teren wokół bazy obozowej, jego infrastruktura, drogi ewakuacji i ich oznaczenie, ale także dostęp do wody pitnej i przede wszystkim wiedza dotycząca reakcji na konkretne zagrożenia. Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” apelują o zachowanie zdrowego rozsądku przy akwenach, a przede wszystkim o ostrożność podczas kąpieli. Informują, jak należy zachować się w przypadku wystąpienia danego zagrożenia. Pożar, złe warunki atmosferyczne, czy zagrożenie wynikające ze strony obcej osoby, to tylko niektóre z omawianych podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą tematów.

Dzisiaj policjanci wraz z dzielnicowym z Kroczyc, odwiedzili bazę obozową w Kostkowicach, Podlesicach i Siamoszycach. W żadnym ze skontrolowanych podobozów nie ujawniono nieprawidłowości. Kontrole obozowisk będą prowadzone do końca wakacji. Mamy nadzieję, że i w kolejnych przypadkach organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, a dzieci i młodzież z wakacyjnego wypoczynku przywiozą ze sobą tylko dobre wspomnienia.

 

  • Na zdjęciu widać prawe ramie policjanta z pagonami aspiranta służbowego, przed którym siedzi grupa młodzieży.
  • Na zdjęciu widać stojącego tyłem ratownika wodnego i policjanta w umundurowaniu służbowym.
  • Na zdjęciu widać uczestników obozu harcerskiego. W tle widać drzewa.