Jutro zawierciańscy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich głównym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Już jutro na drogach powiatu zawierciańskiego policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Kierujący powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie. Szczególną kontrolą objęte zostaną miejsca, gdzie często dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnychdlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zawierciańscy policjanci apelują o rozsądek za kierownicą! Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do wrunków panujących na drodze.