W minioną sobotę o 10.00 w rejonie skrzyżowania ul. Inwestycyjnej z ul. Technologiczną w Zawierciu doszło do wypadku drogowego. Autobus zderzył się z dwoma samochodami osobowymi, a następnie stanął w płomieniach. Wśród pasażerów byli ciężko ranni. Ruch na tym odcinku drogi został całkowicie zablokowany. Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb ratowniczych.

Do zdarzenia doszło w warunkach ograniczonej widoczności. Autobus zderzył się z dwoma samochodami osobowymi, a następnie stanął w płomieniach. Podróżowało nim 15 uczniów. W wyniku doznanych obrażeń 2 osoby zmarły, a kilkanaście innych przetransportowano do szpitala. Policjanci wraz ze współpracującymi służbami odnaleźli także dwie poszkodowane osoby, które oddaliły się z miejsca zdarzenia...
Był to scenariusz sobotnich ćwiczeń, które miały doskonalić współdziałanie służb ratowniczych. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielali poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonywali czynności procesowe na miejscu wypadku oraz brali udział w poszukiwaniu zaginionych osób. Głównym zadaniem było jak najszybsze udzielenie pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

  • Na zdjęciu widać rozbity autobus oraz dwa pojazdy osobowe przewrócone na dach. Pomiędzy pojazdami są umundurowani policjanci.
  • Zdjęcie przestawia dwa pojazdy na dachu i dwóch policjantów ćwiczących na manekinie udzielania pomocy.
  • Na zdjęciu widać wypadek drogowy z autobusem, funkcjonariuszy Policji, Straż Pożarnej i poszkodowane osoby. W tle radiowozy na sygnałach błyskowych.
  • Na zdjęciu widać wypadek drogowy z autobusem, Straż Pożarnej i poszkodowane osoby.
  • Na pierwszym planie umundurowani policjanci ruchu drogowego a w tle rozbity autobus
  • Zdjęcie przedstawia policjantów ruchu drogowego, którzy pracują na urządzeniu tachimetr