Policja Zawiercie: Dzielnicowi z Łaz pomogli bezdomnemu mężczyźnie
Policjanci w trakcie służby sprawdzają pustostany i inne miejsca, w których szukają schronienia osoby bezdomne. Choć zima nieco zelżała, niskie temperatury wciąż stanowią dla nich zagrożenie. Dzięki przekazanej przez mieszkańców Łaz informacji, dzielnicowi odnaleźli mężczyznę, który potrzebował pomocy. 69-latek nie miał się gdzie podziać i był przemarznięty, a dzięki policjantom trafił do ciepłego schroniska.
Z uwagi na porę roku i warunki atmosferyczne, dzielnicowi sprawdzają pustostany oraz inne miejsca, w których schronienia szukają osoby bezdomne. Policjanci zachęcają do skorzystania z ciepłych noclegowni. Apelujemy też do mieszkańców o reakcję i informowanie odpowiednich służb o potrzebujących pomocy osobach.
W miniony czwartek dzielnicowi z Łaz otrzymali od mieszkańców informację, że na terenie miasta widywany jest bezdomny, który może potrzebować pomocy. Policjanci odnaleźli opisywanego mężczyznę. 69-latek nie miał się gdzie podziać. Wspominał, że nie ma rodziny i nie może liczyć na pomoc. Był przemoczony i zmarznięty. Nie miał żadnych środków do życia. Dzielnicowi nawiązali kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łazach. Znaleziono dla potrzebującego miejsce w schronisku dla bezdomnych w sąsiadującym powiecie. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne i fakt, że mężczyzna miał trudności w poruszaniu się - przemieszczał się przy użyciu kuli ortopedycznej, policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu 69-latka do schroniska. Przed podróżą mężczyzna został jeszcze przebadany przez lekarza. Teraz, w ciepłym schronisku, jest już bezpieczny.
Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu,
zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/351420,Dzielnicowi-z-Laz-pomogli-bezdomnemu-mezczyznie.html
Ostatnie Artykuły

Bezpłatne badania wzroku ruszyły w Zawierciu. Liczba miejsc jest ograniczona

Przy Warcie zebrano 2,5 tony śmieci. W akcji stanęli strażacy i uczniowie

Wrażliwość na słowa wybrzmiała w Zawierciu. Młodzi recytatorzy pokazali klasę

Jurajska Liga Tenisowa rusza z zapisami. Amatorzy zagrają w dwóch miastach

W Podlesicach podpisali porozumienie, które ma ratować sekundy i życie

Sezon grillowy czas zacząć! Przygotuj taras na letnie biesiadowanie

Nowe zarządy osiedli w Zawierciu. Mieszkańcy wskazali swoich przedstawicieli

W Zawierciu policjanci pokazali nauczycielom, co zwiastuje kłopoty nieletnich

Rodzice w Porębie usłyszeli, za co naprawdę odpowiada nieletni
![[PIŁKA RĘCZNA] SRS NIKO Przemyśl – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 24:42 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – pewny wyjazdowy triumf zawiercian w 24. kolejce](/images/mecz/thumbnails/srs-niko-przemysl-cmc-virtu-viret-zawiercie-25042026-2442.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] SRS NIKO Przemyśl – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 24:42 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – pewny wyjazdowy triumf zawiercian w 24. kolejce
![[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 w PlusLidze – pewne zwycięstwo gospodarzy i mocny sygnał z 1. miejsca](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-bogdanka-luk-lublin-25042026-30.webp)
[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 w PlusLidze – pewne zwycięstwo gospodarzy i mocny sygnał z 1. miejsca

Zawiercie - monitoring nagrał sprawcę włamania do kościelnych skarbon

W Zawierciu ćwiczyli interwencje, które potrafią wymknąć się spod kontroli

