Dziś zawierciańska drogówka włącza się w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Na terenie powiatu będzie większa niż zazwyczaj liczba kontroli pomiarów prędkości, szczególnie tam, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu!

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnychdlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zawierciańska drogówka od godzin rannych kontroluje prędkość w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Zawierciańscy policjanci apelują o rozsądek za kierownicą! Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do wrunków panujących na drodze.

  • Policjant mierzy prędkość nadjeżdżającego pojazdu.
  • Urządzenie do pomiaru prędkości.
  • Policjant robi zapiski.