Już w najbliższy piątek 26 maja br. policjanci ze Szczekocin przeprowadzą akcje znakowania rowerów. Wszystkich chętnych zapraszamy do Szkoły Podstawowej im. Jana Ledwocha w Irządzach, gdzie na placu szkolnym zostanie przeprowadzona akcja. Informacji o piątkowym znakowaniu rowerów udziela dzielnicowy gminy Irządze asp. szt. Marek Grabowski - tel. 798 031 261.

To jużkolejna akcja znakowania rowerów na terenie powiatu zawierciańskiego. Tym razem właścicieli jednośladów zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2023 roku w godzinach 10:00 - 13:00 do Szkoły Podstawowej im. Jana Ledwocha w Irządzach (42-446 Irządze,
Irządze 126). Tam na placu szkolnym policjanci ze Szczekocin będą znakować rowery.

Co należy zrobić?

  1. Odpowiednio przygotować rower, który powinien posiadać:

  •     z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być światło migające),

  •     z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,

  •     co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,

  •     dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

  1. Posiadać przy sobie dowód zakupu jednośladu lub wypełnić stosowne oświadczenie.

  2. Wypełnić dostępny na miejscu formularz.

Oczywiście trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. Z rowerami zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie!

Głównym celem akcji znakowania rowerów jest ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów. Umieszczenie trwałych cech identyfikacyjnych na rowerze ma zniechęcić złodziei do kradzieży, a nawet gdyby do niej doszło, ułatwić policjantom identyfikację skradzionego pojazdu.

Inicjatorem akcji są policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono także Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miejski w Zawierciu, a także Centrum Rozwoju Lokalnego.