79 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości i 3 zatrzymane prawa jazdy. Tak wygląda bilans piątkowych działań „Prędkość”, w których uczestniczyła zawierciańska drogówka. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych i rozsądek za kierownicą!

W miniony piątek policjanci z zawierciańskiej drogówki przyłączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Większa niż zazwyczaj liczba kontroli pomiarów prędkości na terenie powiatu zawierciańskiego, miała na celu ograniczenie liczby wykroczeń związanych ze zbyt szybką jazdą. Niestety bilans piątkowych działań pokazuje, że kierujący wciąż jeżdżą za szybko.

Policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili 93 kontrole drogowe. Aż w 79 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 41 razy w rejonie przejść dla pieszych. 65 kierowców zostało ukaranych mandatami, a 14 pouczono.

Zatrzymano także 2 prawa jazdy. W Biskupicach 19-letni kierujący BMW jechał z prędkością 103 km/h. W Zawierciu na ulicy Myśliwskiej kierująca Infinity 48-latka na liczniku miała 102 km/h. W obu przypadkach dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Obydwoje kierujący zostali ukarani mandatami w wysokości 1,5 tys. zł. Każde z nich otrzymało także 13 punktów karnych.

Prawo jazdy zatrzymane zostało także 46-letniemu kierowcy daewoo tico, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, jechał ulicą Zegadłowicza w Zawierciu.

Mundurowi ujawnili też 3 inne wykroczenia drogowe i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą!
Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

  • Policjant mierzy prędkość nadjeżdżającego pojazdu.
  • Policjant podczas kontroli drogowej stoi obok czarnego samochodu.
  • Na kolorowym zdjęciu widoczny częściowo radiowóz.
  • Leżący na dachu radiowozu przyrząd do pomiaru prędkości pojazdów. Na wyświetlaczu widoczny wynik pomiaru 70 kilometrów na godzinę.
  • Policjant trzyma w ręku bloczek mandatowy,
  • Policjant trzyma urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów, z wyświetlonym wynikiem pomiaru 85 kilometrów na godzinę.
  • Policjant podczas kontroli drogowej stoi obok białego samochodu dostawczego.
  • Czapka policjanta ruchu drogowego, a obok niej przyrząd do pomiaru prędkości pojazdów.
  • Bloczek mandatowy, a pod nim taryfikator.