Policja Zawiercie: Kontrole stoisk z żywymi rybami i drzewkami

1 min czytania

Zawierciańscy dzielnicowi wraz z policjantem Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą sprawdzali stoiska, na których sprzedawane są żywe ryby. W kontrolach uczestniczyli także strażnicy miejscy. Mundurowi sprawdzali, czy sprzedawcy nie naruszają obowiązujących przepisów. Dodatkowo sprawdzano legalność pochodzenia drzewek sprzedawanych na targowiskach. Dotychczas nie ujawniono nieprawidłowości.

**W okresie przedświątecznym dzielnicowiwraz z policjantem zawierciańskiego Wydziału do walki z przestępczością gospodarcząsprawdzająpunkty sprzedażyżywych ryb.**W kontrolach uczestniczą także strażnicy miejscy. Mundurowi weryfikują nie tylko źródło pochodzenia karpi. Sprawdzają też, czy sprzedawcy nie naruszają przepisów Ustawy o ochronie zwierząt, a w szczególności w zakresie dystrybucji żywych ryb. Ponadto mundurowi dokonują także weryfikacji legalności drzewek, sprzedawanych na targowiskach. Podczas dotychczasowych kontroli nie odnotowano nieprawidłowości.

Przypominamy!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ochronie podlegają wszystkie zwierzęta kręgowe, także ryby. Niehumanitarne uśmiercanie takich zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest karalne.

Wśród zachowań wyczerpujących znamiona znęcania, ustawa o ochronie zwierząt wymienia między innymi transport żywych ryb lub ich przetrzymywanie w celu sprzedaży, bez dostatecznej ilości wody umożliwiającej oddychanie.

Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu,

zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/375169,Kontrole-stoisk-z-zywymi-rybami-i-drzewkami.html

Autor: krystian