Zawierciańscy policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który w mieszkaniu wszczął awanturę. 27-latek został zatrzymany. Jak się okazało mieszkaniec Zawiercia od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką. Podobnie było w przypadku 4-letniej córki, która również byłą ofiarą przemocy domowej. Sąd wobec oprawcy zastosował tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

W minioną środę zawierciańscy policjanci otrzymali informację o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Policjanci na miejscu ustalili, że 27-latek wszczął kłótnię, podczas której nie tylko ubliżał swojej partnerce, ale także uderzył ją w twarz. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało to nie pierwsza tego rodzaju sytuacja. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mieszkaniec Zawiercia znęcał się nad 28-latką od dłuższego czasu. Ubliżał jej, zastraszał, groził i stosował przemoc fizyczną. Wszystko działo się na oczach dzieci. Okazało się też, że ofiarą agresora padło 4-letnie dziecko pary.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić mężczyźnie zarzuty, do których częściowo się przyznał. W sobotę zawierciański sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury i zastosował tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w izolacji.

Przypominamy!

  • Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

  • Sprawca, który znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.

  • Jesteś dotknięty przemocą w rodzinie? Sprawdź z jakiej pomocy możesz skorzystać - Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

  • Policjant zakłada kajdanki na ręce zatrzymanego mężczyzny.
  • Na zdjęciu widoczni dwaj umundurowani policjanci, którzy prowadzą zatrzymanego mężczyznę. Mężczyzna na ręce trzymane z tyłu ma założone kajdanki.
  • Na zdjęciu widoczni dwaj umundurowani policjanci, którzy prowadzą zatrzymanego mężczyznę. Mężczyzna na ręce trzymane z tyłu ma założone kajdanki.