Zawierciańscy profilaktycy włączyli się w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Podczas spotkań z młodzieżą niejednokrotnie mówili o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności. Tym razem odwiedzili jeden ze stoków na terenie powiatu zawierciańskiego.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP. Przedsięwzięcie to jest poświęcone m.in. bezpieczeństwu osób korzystających z terenów narciarskich.
W ramach akcji policjanci promują odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów. Przypominają także najważniejsze informacje na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach. Mundurowi upowszechniają również Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Do akcji przyłączyli się zawierciańscy profilaktycy, którzy podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą przypominali najważniejsze zasady bezpiecznych zimowych aktywności. Mundurowi mówili, jak należy zachowywać się na stoku, zgodnie z przyjętymi zasadami. Przestrzegali też przed niebezpiecznymi sytuacjami, na które można natrafić podczas pobytu w górach i na terenach narciarskich.

Wczoraj profilaktyk odwiedził stok w Cisowej. Z korzystającymi z niego osobami rozmawiał na temat bezpieczeństwa na stoku. Policjant rozdawał ulotki dotyczące narciarskiego dekalogu. Najmłodszych zachęcał do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny dekalog”

  • Na zdjęciu widoczny policjant obserwujący stok narciarski.
  • Ulotka Śnieżny Dekalog.
  • Policjant przekazuje ulotki mężczyźnie.
  • Ulotka Śnieżny Dekalog.
  • Widoczne ulotki Śnieżny Dekalog, trzymane w rękach.
  • Logo akcji Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku.