Pijany rowerzysta ukarany mandatem co się wydarzyło w naszym mieście?

Wczoraj w Zawierciu doszło do niecodziennego zdarzenia, które przypomina o konieczności zachowania trzeźwości na drodze. Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a to już siódmy taki przypadek w tym miesiącu!
- Rowerzyści w Zawierciu pod kontrolą policji
- Statystyki mówią same za siebie
Rowerzyści w Zawierciu pod kontrolą policji
Alkohol i jazda na rowerze to połączenie, które może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Wczoraj wieczorem, około godziny 20:00, policjanci z drogówki przeprowadzili rutynową kontrolę na ulicy Limanowskiego. Zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który jechał na swoim jednośladzie. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Na szczęście, rowerzysta nie spowodował żadnej kolizji, a jego pojazd został zabezpieczony przez osobę wskazaną przez mieszkańca Zawiercia. Jednak mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych to poważna kara, która ma na celu odstraszenie innych od podobnych działań.
Statystyki mówią same za siebie
Od początku lutego policja odnotowała już siedem przypadków kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo ujawniono trzy osoby, które były po użyciu alkoholu. Wraz z poprawiającą się pogodą na ulicach Zawiercia można zauważyć wzrost liczby rowerzystów. Dlatego apelujemy do wszystkich cyklistów: nie wsiadajcie na rowery po spożyciu alkoholu! Wasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze.
Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych”
Pamiętajmy, że jazda na rowerze wymaga pełnej koncentracji i trzeźwego umysłu. Policja będzie kontynuować kontrole stanu trzeźwości kierujących jednośladami, aby zapewnić bezpieczeństwo na naszych drogach.
Na podstawie: Policja Zawiercie
Ostatnie Artykuły

Kino PRL wróciło do biblioteki. Seniorzy przenieśli się w czasie

Parada motocykli w Zawierciu i ostrzeżenie policji na starcie sezonu

Bezpłatne badania wzroku ruszyły w Zawierciu. Liczba miejsc jest ograniczona

Przy Warcie zebrano 2,5 tony śmieci. W akcji stanęli strażacy i uczniowie

Wrażliwość na słowa wybrzmiała w Zawierciu. Młodzi recytatorzy pokazali klasę

Jurajska Liga Tenisowa rusza z zapisami. Amatorzy zagrają w dwóch miastach

W Podlesicach podpisali porozumienie, które ma ratować sekundy i życie

Sezon grillowy czas zacząć! Przygotuj taras na letnie biesiadowanie

Nowe zarządy osiedli w Zawierciu. Mieszkańcy wskazali swoich przedstawicieli

W Zawierciu policjanci pokazali nauczycielom, co zwiastuje kłopoty nieletnich

Rodzice w Porębie usłyszeli, za co naprawdę odpowiada nieletni
![[PIŁKA RĘCZNA] SRS NIKO Przemyśl – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 24:42 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – pewny wyjazdowy triumf zawiercian w 24. kolejce](/images/mecz/thumbnails/srs-niko-przemysl-cmc-virtu-viret-zawiercie-25042026-2442.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] SRS NIKO Przemyśl – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 24:42 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – pewny wyjazdowy triumf zawiercian w 24. kolejce
![[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 w PlusLidze – pewne zwycięstwo gospodarzy i mocny sygnał z 1. miejsca](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-bogdanka-luk-lublin-25042026-30.webp)
[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 w PlusLidze – pewne zwycięstwo gospodarzy i mocny sygnał z 1. miejsca

