Włodowice zgarnęły komplet zwycięstw w Zawierciu - turniej odsłonił najlepszych

FOT. Policja Zawiercie
W Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu policjanci z zawierciańskiej drogówki sprawdzili wiedzę i umiejętności uczniów z całego powiatu. Najmocniej wypadli reprezentanci Włodowic, którzy wygrali w obu kategoriach wiekowych i pojadą dalej do kolejnego etapu.
W piątek Zawiercie było gospodarzem Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jak podaje Policja, celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych z powiatu zawierciańskiego, wcześniej wyłonieni w eliminacjach gminnych.
Zmagania rozpoczęły się od testu z przepisów ruchu drogowego. Później uczestnicy musieli pokonać na rowerze wymagający tor przeszkód i wykazać się znajomością zasad na trasie Miasteczka Ruchu Drogowego. To właśnie ten etap najdobitniej pokazał, kto najlepiej łączy wiedzę z praktyką.
W kategorii uczniów w wieku 10-12 lat zwyciężyła szkoła we Włodowicach. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Kroczyc, a trzecie gospodarze z Zawiercia. W starszej grupie sytuacja powtórzyła się niemal bez zmian - ponownie najlepsi okazali się reprezentanci Włodowic, przed drużyną z Kroczyc i zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zawierciu.
Wyróżniono także najlepszych zawodników indywidualnych. W młodszej grupie triumfowała uczennica ze szkoły we Włodowicach, a w starszej kategorii najlepszy okazał się jej szkolny kolega. Najlepsi odebrali medale, dyplomy i drobne upominki ufundowane przez WORD oraz gospodarzy turnieju. Zawierciańska drogówka wskazuje, że zwycięzcy pojadą teraz na eliminacje okręgowe do Dąbrowy Górniczej .
To był turniej, który nie zostawił złudzeń - Włodowice zagrały na pełnej koncentracji i zgarnęły najważniejsze laury. Taki wynik pokazuje, że w powiecie zawierciańskim rośnie grupa uczniów, którzy przepisy ruchu drogowego znają nie z teorii, ale z bardzo solidnej praktyki.
na podstawie: Policja Zawiercie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Zawiercie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Z Warty znów wyciągają rzeczy, których nikt nie chciałby tam zobaczyć

Zawiercie oddało hołd ofiarom Katynia w ciszy i muzyce

Zawiercie oddało hołd ofiarom Katynia - policja stanęła razem z mieszkańcami

Włodowice zgarnęły komplet zwycięstw w Zawierciu - turniej odsłonił najlepszych

Senior-rada w Zawierciu - policja ostrzegła przed pułapkami w sieci

Zawiercie pyta mieszkańców o problemy, których na co dzień nie widać
![[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 w PlusLidze – gospodarze znów zrobili swoje](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-asseco-resovia-rzeszow-12042026-30.webp)
[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 w PlusLidze – gospodarze znów zrobili swoje

Po kolizji uciekł, a po służbie dogonił go dzielnicowy z Łaz
![[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 30:27 w 22. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa D) – lider z Zawiercia zatrzymany](/images/mecz/thumbnails/handball-palac-tarnow-cmc-virtu-viret-zawiercie-11042026-3027.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 30:27 w 22. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa D) – lider z Zawiercia zatrzymany

Osiedla wybrały nowe zarządy. W Zawierciu rusza kolejny etap głosowań

Zawierciańscy policjanci weszli do pomocowej sztafety dla Milanka

Bezpłatne autobusy zawiozą kibiców na półfinał Jurajskich Rycerzy

Zawiercie szykuje wielkie sprzątanie Warty z udziałem szkół i druhów

