W Podlesicach podpisali porozumienie, które ma ratować sekundy i życie

FOT. KPP w Zawierciu
W siedzibie Grupy Jurajskiej GOPR w Podlesicach spotkali się przedstawiciele kilku służb, a finałem rozmów było podpisanie porozumienia o współpracy. Policjanci z Zawiercia, Dąbrowy Górniczej i Myszkowa oraz ratownicy z Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu mają od teraz częściej szkolić się razem. Stawka jest prosta - skuteczniejsze działanie wtedy, gdy na miejscu zdarzenia liczy się każda sekunda.
Zawierciańscy policjanci nie trafili do Podlesic przypadkiem. Wcześniej przez trzy edycje szkoleń uczyli się reagowania na niestandardowe i agresywne zachowania, a pod okiem ratowników Grupy Jurajskiej GOPR ćwiczyli też udzielanie pierwszej pomocy. Mundurowi pracowali na sprzęcie, który pozwalał przećwiczyć różne sytuacje spotykane później podczas codziennej służby.
W szkoleniach uczestniczyli policjanci z garnizonu zawierciańskiego, Dąbrowy Górniczej i Myszkowa. To właśnie ich przedstawiciele zasiedli przy stole, przy którym zawarto porozumienie o współpracy. Dokument podpisali Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu młodszy inspektor Renata Hałabuda, Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej inspektor Jacek Kurdybelski, przedstawiciel policjantów z Myszkowa, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu dr hab. n. med. i n. o zdr. Klaudiusz Nadolny oraz naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR Robert Pilarczyk.
Porozumienie ma otworzyć drogę do wspólnych szkoleń i podnieść skuteczność działań ratowniczych podejmowanych przez policjantów na miejscu zdarzenia. Służby chcą też zacieśnić współpracę z podmiotami ratowniczymi, tak by wiedza i doświadczenie były wymieniane szybciej niż dotąd.
Życie ludzkie pozostaje tu najważniejsze. I właśnie dlatego takie porozumienia nie są tylko formalnością - w praktyce mogą decydować o tym, czy pomoc nadejdzie pewniej, sprawniej i w odpowiednim momencie.
na podstawie: Policja Zawiercie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Zawierciu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bibliotekarze w centrum uwagi. W Zawierciu padły podziękowania i spotkali się dyrektorzy

Świadek zareagował, a kierowca miał ponad 2,5 promila przy bloku w Zawierciu

W Zawierciu zmieniła się nazwa policyjnej komórki - jest też nowy adres

Przedsiębiorcy wrócą do wspólnego stołu. Ruszyły zapisy na majowe śniadanie

W Zawierciu o szkole bez dyskryminacji. Gala pokazała, jak ważny jest szacunek

Audi skończyło w rowie pod Kleszczową. Mandat był natychmiastowy

Uczniowie z Zawiercia uczyli się ekologii w Grecji podczas wymiany Erasmus+

W Zawierciu policjant ostrzegł przed pułapkami używek i internetu

Rozmowy, muzyka i spotkanie w dobrym rytmie. Klub 10 Senior znów się zbiera

Zawiercie wybiera projekty na 2027 rok

Groził rodzicom nożem i wraca za kraty na dwa miesiące

Jechała całą szerokością pasa w Chruszczobrodzie - miała ponad 2 promile

Kolizja na Sienkiewicza skończyła się nietypowym mailem do policji

