Gospodarstwo rolne z Białej Błotnej z gminy Kroczyce znalazło się na podium regionalnego konkursu pod patronatem Prezydenta RP! Wyróżnienie otrzymało gospodarstwa z Grabca (gmina Szczekociny).

Rozstrzygnięty został etap regionalny XVII Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", organizowanego przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

I miejsce w konkursie zajęło gospodarstwo Państwa Emilii i Dariusza Płuszków z Mykanowa, w gminie Mykanów, w powiecie częstochowskim.
II miejsce przyznano Państwu Alinie i Bogdanowi Chudaszkom z miejscowości Łobodno w gminie Kłobuck, powiecie kłobuckim.
Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Państwa Eweliny i Sebastiana Stańczyków, z Białej Błotnej, w gminie Kroczyce, powiat zawierciański.

Postanowiono wyróżnić za udział gospodarstwa: Państwa Joanny i Jacka Osadników – z miejscowości Piasek, w gminie Woźniki, powiat lubliniecki oraz Grzegorza Barana – w miejscowości Grabiec, gmina Szczekociny, powiat zawierciański.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs promuje zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Organizowany jest przez KRUS, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs wspierają także samorządy terytorialne, jednostki ochotniczej straży pożarnej, policji, izby rolnicze, ośrodki doradztwa rolniczego, organizacje zawodowe i społeczne rolników, producenci środków produkcji dla rolnictwa.

Zgodnie z regulaminem Konkursu, trzy najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne z tych eliminacji będą reprezentować region w wojewódzkim etapie XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2019. Finał wojewódzki odbędzie się 10 czerwca o godzinie 12.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Jego zwycięzca reprezentował będzie województwo śląskie w centralnym finale, podczas największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie – AgroShow w Bednarach pod Poznaniem. Główną nagrodą centralnego etapu jest ciągnik rolniczy ufundowany przez Prezesa KRUS.

Wszyscy uczestnicy, w tym wyróżnieni, otrzymali cenne nagrody, w postaci sprzętu elektrycznego, zestawy upominkowe. Nagrodzeni - dodatkowo markowe zestawy narzędziowe, sprzęty gospodarstwa domowego, bądź markowy sprzęt elektryczny. W uroczystości wręczenia nagród wziął udział Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz. Zarząd Powiatu Zawierciańskiego reprezentował Paweł Sokół.

Foto: arch. KRUS