Kursy przedmaturalne – także dla piszących rozszerzoną maturę

Na kursy przedmaturalne zapisuje się obecnie coraz więcej uczniów przystępujących do egzaminu dojrzałości. To doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy chcą zaliczyć maturę, ale także dla tych, którzy chcą zrobić to z jak najlepszym wynikiem w jej wariancie rozszerzonym!

Matura to ważny egzamin, który u wielu uczniów wzbudza stres i zdenerwowanie. To od wyników egzaminu dojrzałości zależy także przyszłość każdego abiturienta – wyniki matury mają wpływ na przyjęcia na studia.

Gdy liczą się jak najlepsze wyniki, warto pamiętać o samodzielnej nauce, ale dodatkowe kursy przedmaturalne mogą naprawdę być wtedy bardzo pomocne. Kursy tego typu są obecnie organizowane przez wiele ośrodków, na przykład przez ośrodek Pitagoras z Warszawy.

Jeśli również zależy Ci na tym, aby napisać maturę, także z rozszerzeniem, na jak najlepszy wynik, wybierz kursy maturalne!

Kursy przedmaturalne – dla każdego przedmiotu

Matura to egzamin zdawany z różnych przedmiotów, dlatego też kursy przygotowawcze do matury również odbywają się w różnych tematach, w tym między innymi:

  • język polski
  • matematyka
  • język angielski i inne języki obce nowożytne
  • chemia
  • fizyka
  • biologia
  • geografia
  • historia
  • WOS – wiedza o społeczeństwie

Dodatkowo, uczniowie decydujący się na kurs maturalny, mogą wybrać ten na odpowiadającym im poziomie trudności.

Wspomniana powyżej szkoła Pitagoras oferuje szkolenia na czterech poziomach zaawansowania, które są powiązane z zakresem wiedzy poruszanej podczas zajęć.

Kursy dzielone są na dwie kategorie podstawowe – wówczas są skupione na zaliczeniu egzaminu oraz na uzyskaniu jak najwyższej liczby punktów, a także na dwie kategorie rozszerzone – wtedy głównym celem egzaminu jest zaliczenie go na jak najwyższym poziomie, także z rozszerzeniem.

Kursy przedmaturalne – roczne i intensywne

Ośrodki organizujące kursy dla maturzystów najczęściej prowadzą je jako kursy roczne – wówczas uczniowie spotykają się z nauczycielami już od końca września albo początku października. Zajęcia obejmują wtedy najczęściej 60-70 godzin. To optymalny wybór – uczeń może wtedy poświęcić odpowiednią ilość czasu na uzupełnienie, powtórzenie oraz ugruntowanie materiału.

Ponadto, jeśli maturzysta nie czuje się na siłach przed maturą, może zdecydować się na kursy przygotowujące do matury oferowane jako intensywne. W tym przypadku zajęcia najczęściej odbywają się od lutego, czyli obejmują ostatni semestr. Wówczas liczba spotkań obejmuje około 20-25 godzin.

Zapisy na zajęcia roczne prowadzone są już w okresie wakacyjnym – wiele ośrodków oferuje je wtedy w bardzo atrakcyjnych, promocyjnych cenach!

Kursy przedmaturalne – dostępne także w Warszawie

Gdy chcesz zapisać się na kursy przygotowawcze do matury Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie są one dostępne dla maturzystów. Pod wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „kursy maturalne Warszawa” można natychmiast zapoznać się z różnymi ofertami.

Ceny na kursy przedmaturalne w Warszawie są atrakcyjne – w przypadku zajęć rocznych to ceny od około 1300 do 1800 złotych. Zajęcia semestralne, intensywne są tańsze i kosztują od około 500 do 900 złotych.

Podsumowując, gdy chcesz, aby Twoja matura została zaliczona z jak największą liczbą punktów, także na poziomie rozszerzonym, zapisz się na kurs przedmaturalny prowadzony przez dobry ośrodek. Dzięki tym zajęciom można poszerzyć posiadany poziom wiedzy i zdać egzamin bez trudności, aby potem spełnić swoje marzenia o wyborze tego najlepszego kierunku studiów!