Francja słynie z klasy i dobrego stylu. Wiele osób podróżuje do Francji, aby tam, w małych butikach kupić wyjątkowe ubrania. Po najpiękniejsze francuskie zapachy nie trzeba jednak specjalnie jechać do Francji. Można je mieć niemal od ręki, kupując w dobrych perfumeriach lub zamawiając przez Internet. Problem pojawia się jednak przy wyborze perfum… jakie francuskie perfumy wybrać? Z pewnością jest kilka pewniaków, a w tym artykule dowiesz się o jednym z nich…

Givenchy – nie zawiedziesz się!

Marka Givenchy oferuje wysokiej jakości ubrania, jak i kosmetyki. Jednym z flagowych produktów marki jest Ange ou demon le secret. Perfumy te można kupić tylko w najlepszych drogeriach.

Ale zacznijmy od początku, a więc kila słów o Givenchy. Firma ta, a w zasadzie francuskie przedsiębiorstwo, zostało założone w 1952 roku. Nazwa firmy pochodzi od jej założyciela Huberta de Givenchy, francuskiego projektanta mody i kostiumografa filmowego, który zaprojektował nawet sławną sukienkę Audrey Hepburn w Filmie Śniadanie u Toffany’ego Blake’a Edwardsa. Givenchy to zarówno dom mody, jak i przedsiębiorstwo kosmetyczne, należące do francuskiej grupy dóbr luksusowych LVMH (największego producenta produktów luksusowych, nie tylko kosmetyków, ale również odzieży, biżuterii, win). Ange ou demon le secret to jeden z najsłynniejszych produktów marki.

francuskie perfumy, które warto kupować

Ange ou demon le secret – perfumy dla pewnych siebie kobiet

Ange ou demon le secret to perfumy z linii Ange ou Demon. Do tej linii należy także klasyczna Ange ou Demon, Ange ou Demon Le Secret – woda toaletowa, l’ange noir oraz Ange ou Demon le Secret – woda perfumowana. Ta ostatnia uwielbiana jest przez kobiety z całego świata, a wszystko przez tajemniczość tego zapachu… Twórcy piszą o tym zapachu, że jest pełen wdzięku i elegancji, że jest fascynująco tajemniczy. To prawda, z jednej strony jest delikatny, z drugiej natomiast głęboki. A jakie są jego nuty zapachowe? Ange ou Demon le Secret (woda perfumowana) to zapach kwiatowo owocowy, otulający.

Nuta głowy: żurawina , zimowa cytryna, liście zielonej herbaty.

Nuta serca: jaśmin sambac, biała piwonia, wodne kwiaty.

Nuta głębi: białe drzewa, paczula, białe piżmo.

Woda perfumowana czy woda toaletowa. Co wybrać?

Woda toaletowa kusi swoją cena, która zazwyczaj jest znacznie niższa od wody perfumowanej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zawiera ona najniższe stężenie olejków eterycznych, przez co jest najmniej trwała. Najbardziej trwałe są oczywiście perfumy. Należy jednak pamiętać, że perfum nie można kupić w zwykłych drogeriach, a nawet w perfumeriach. Są trudne do zdobycia i najczęściej, sprzedawane są w bardzo małych buteleczkach, za bardzo duże pieniądze, kolekcjonerom. Na rynku występują dwa rodzaje „perfum”: wody perfumowane i toaletowe. Wody perfumowane są droższe, ponieważ stężenie olejków eterycznych wynosi w nich od 10 do 15%. To oznacza, że zapach jest dość trwały, unosi się przez cały dzień na skórze, a często pozostaje na ubraniach nawet na dłużej. W wodach toaletowych stężenie może wynosić zaledwie 5%, dlatego są one mniej trwałe. Wiele zależy jednak od rodzaju perfum i od producenta. Tak dobre marki jak Givenchy starają się, aby nawet wody toaletowe miały jak największą trwałość.

Oczywiście perfum nie należy kupować w ciemno, chyba że zna się już zapach. Jeżeli nie, warto zamówić najpierw próbki produktu. W ten sposób można być pewnym później, że wydane pieniądze się nie zmarnują, a zapach będzie towarzyszył nam każdego dnia, wpływając pozytywnie na nasze samopoczucie, ale też odbiór naszej osoby. Czy warto kupić dobre francuskie perfumy? Oczywiście, że tak!