Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Najlepsze farby do drewna na każdą kieszeń

Drewno jest niezwykle unikalne i wyjątkowe, jednak wymaga odpowiedniej konserwacji i dbałości o jego wygląd. Dobra farba do drewna powinna ułatwić nam utrzymanie powierzchni drewnianych w dobrej kondycji przez długi czas. Farby do malowania drewna wysokiej jakości to podstawa jeśli chodzi o pielęgnację elementów wyposażenia naszego domu jak meble czy dekoracje. Z kolei odpowiednie farby do malowania drewna na zewnątrz pozwolą zachować jego właściwości niezależnie od warunków atmosferycznych, które mogą mieć zgubny wpływ na powierzchnie niezakonserwowane środkiem do tego przeznaczonym.

Farba do drewna – kolory i formuły

Decydując się na kupno farby do malowania drewna należy zwrócić uwagę nie tylko na ich skład chemiczny, ale również na odcień danego produktu. W przypadku znanych producentów farb i lakierów jak Trikkurila czy Beckers do drewna, gama kolorystyczna pozwala na eksperymentowanie. Kolorowe farby do drewna już nikogo nie dziwią, a potrafią diametralnie zmienić oblicze naszego mieszkania. Różowa czy niebieska farba do drewna będzie doskonałym sposobem na wykończenie pokoju dziecięcego czy mebli ogrodowych. W trosce o najmłodszych powinniśmy poszukać rozwiązania, które będzie w pełni bezpieczne i przyjazne środowisku. Farba ekologiczna do drewna nie bazuje na lotnych związkach organicznych, dzięki czemu nie musimy martwić się nieprzyjemnym, gryzącym zapachem, który może znacznie podrażnić naszą śluzówkę.

Jednak to biała farba do drewna, obok transparentnej farby do drewna, jest pierwszym wyborem jeśli chodzi o produkty do malowania drewna. Biel świetnie komponuje się w każdy styl, zarówno nowoczesny jak i bardziej tradycyjny. Biala farba do drewna czy szara farba do drewna zdecydowanie ociepla wnętrza, dlatego są powszechnie stosowane w pokojach dziennych i sypialniach, gdzie najbardziej zależy nam na kameralnym i przytulnym charakterze. Złota farba do drewna z kolei sprawdza się do drobnych elementów dekoracyjnych jak ramy luster, obrazów czy świeczników.

Jeśli chodzi o farby do drewna, ich kolory nie powinny mieć wpływu na pigmentację produktu. Najlepsza farba do drewna to farba, która nie wymaga poprawek i przykrywa powierzchnię drewna w stu procentach jednym pociągnięciem pędzla.

Malowanie podłóg

Jeśli nie chcemy demontować wyeksploatowanej do granic możliwości drewnianej podłogi, powinniśmy wybrać się do sklepu po dobrą farbę do parkietu. Odpowiednio dobrana farba pozwoli przedłużyć żywotność posadzki, jak również ochronić ją przed nadmiernym ścieraniem. Matowa farba do drewna to sposób na zmianę charakteru naszej podłogi. Szczególnie polecana jest farba biała do drewna, która będzie nie tylko idealnym dopełnieniem każdego wnętrza, ale również sprawi wrażenie większej wszechstronności.

Malowanie drewna na zewnątrz

Farby zewnętrzne do drewna różnią się od zwykłych farb formułą i konsystencją. Farby do drewna zewnętrzne zawierają substancje, które wpływają na jej wytrzymałość i odporność na promieniowanie UV, wilgoć, wodę opadową czy mikroorganizmy, które są prawdziwym utrapieniem przedmiotów wykonanych z drewna. Farby do drewna na zewnątrz zapobiegają poważnym uszkodzeniom strukturalnym jak pękanie czy butwienie w wyniku nadmiernego wystawienia na działanie czynników zewnętrznych.

Kolory zewnętrznych farb do drewna to nieograniczone możliwości. Jeśli chodzi o meble ogrodowe czy płoty, największym powodzeniem cieszy się farba do drewna biała bądź w innym jasnym kolorze, który w połączeniu z zielenią tworzy harmonijną całość.