Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

10 zespołów, 3150 ml oddanej krwi i 7 dawców - tak w dużym skrócie można podsumować akcję „Krewki Piłkarz”, której szósta edycja odbyła się w niedzielę na terenach OSiR w Zawierciu. W czasie, gdy na płycie głównej stadionu swoje umiejętności prezentowali piłkarze z roczników 2012 i 2013, dorośli w ustawionym przy hali sportowej krwiobusie oddawali krew. Odbył się również pokaz taneczny w wykonaniu formacji „Alunastki z 11”.

- „Krewki Piłkarz” to akcja pobierania krwi podczas rozgrywek piłkarskich najmłodszych. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń charytatywnych organizowanych w naszym mieście - mówi Michał Niedzielski, prezes UKS Football Academy Zawiercie oraz pomysłodawca i organizator całego przedsięwzięcia.

W tym roku w turnieju wzięło udział 10 zespołów województwa śląskiego. W Lidze Żaków F1, czyli rocznika 2012 rywalizowały drużyny: UKS Football Academy Zawiercie, SP SALOS Dąbrowa Górnicza, UKS Jeziorna, LKS Przemsza Siewierz oraz KS Mydlice. Następnie na murawie spotkały się Żaki F2 z rocznika 2013 i młodsi: UKS Football Academy Zawiercie, MUKP Dąbrowa Górnicza, KS Zew Kazimierz, APN Czeladź i RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza.

Współorganizatorami akcji, którą Honorowym Patronatem objął Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu oraz Szkoła Podstawowa nr 11.