Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zawiercie

Zawierciańscy policjanci ujawnili dwóch kierowców, którzy wbrew posiadanym zakazom prowadzili pojazdy. Jeden z nich kierował samochodem, będąc pod działaniem środka odurzającego. Teraz mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek wieczorem zawierciańscy policjanci na ulicy 11 Listopada zatrzymali do kontroli pojazd. Jak się okazało, kierujący skodą 43-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj. Mundurowi z zawierciańskiej drogówki po godzinie 09:00 na ulicy Limanowskiego kontrolowali osobowego volkswagena. Kierowca prowadził pojazd wbrew aktywnemu zakazowi. Dodatkowo okazało się, że 27-latek jest pod działaniem środka odurzającego. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Przypominamy!

Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.