W Rokitnie Szlacheckim doszło wczoraj do zdarzenia drogowego. W stojącego na podjeździe peugeota uderzył jadący drogą inny pojazd. Za kierownicą volkswagena siedział mężczyzna, który jak się okazało miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nic poważnego nie stało się kierującym, ani pasażerom, wśród których było troje dzieci.

Wczoraj po godzinie 18:00 w Rokitnie Szlacheckim doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem wjechał na podjazd do jednej z posesji. Gdy kierowca wraz z trójką dzieci byli jeszcze w środku pojazdu, w samochód uderzyło inne auto. Jak się okazało, volkswagenem kierował mężczyzna, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca peugeota był trzeźwy. Na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia. Na szczęście ani kierowcom, ani pasażerom obu pojazdów, nic poważnego się nie stało. Prawo jazdy 45-letniego mieszkańca gminy Łazy zostało zatrzymane. W związku z uszkodzeniami pojazdów zatrzymano także dowody rejestracyjne. Policjanci z Łaz prowadzą czynności w tej sprawie.

Przypominamy!

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

Przypominamy także o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wjeżdżania na podjazdy do posesji, szczególnie tych, położonych przy ruchliwych trasach.