Co warto wiedzieć o ścianach LED?

Ściany LED to nowoczesne rozwiązania, więc nic dziwnego, że budzą wiele wątpliwości. Co warto o nich wiedzieć? Czym są ściany LED? Jaki działają? To pytania, na które znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Ściana LED – co to takiego?

Ściana LED to po prostu ekran, w którym zostały wykorzystane diody elektroluminescencyjne. Takie ekrany cechuje wysoka jakość, niski pobór energii oraz rzadkie usterki. Dzięki czemu ściana led stanowi ciekawą konkurencję dla wszystkich innych ekranów. To jednak nie wszystko. Ściana LED wyróżnia się także gabarytami. Choć może występować w różnych rozmiarach, to najczęściej jest to ekran, który zapewnia fajne efekty wizualne i robi spektakularne wrażenie swoją wielkością.

Ściana LED - jak działa?

Działanie takiego ekrany opiera się o moduły LED, które są zmontowane i umieszczone obok siebie. W ten sposób tworzą jedną, dużą powierzchnię, na której można odtwarzać wybrane obrazy lub filmy. Aby jednak tak się stało, najpierw trzeba je przesłać przez komputer, a następnie muszą zostać przetworzone przez sterowanie jednostki.