Kolejny raz zawierciańscy mundurowi apelują do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozsądek. Wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma każdy jego uczestnik: pieszy oraz kierujący.

Pomimo podejmowanych działań na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, wciąż dochodzi do tragicznych zdarzeń. W weekend w miejscowości Goleniowy, kierujący pojazdem na drodze krajowej 78 wykonując manewr wyprzedzania najechał na mężczyznę idącego drogą , który nie posiadał elementów odblaskowych, pomimo podjętych czynności ratunkowych, mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu policjanci wykonali niezbędne czynności. Całą sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek!
Bądź widoczny na drodze.
Przechodź przez jezdnię w miejscach dozwolonych.
Zbliżając się do jezdni, nie patrz w telefon. Wyciągnij też z uszu słuchawki. Dzięki temu będziesz widzieć i słyszeć co dzieje się na drodze.
Pamiętaj, że pojazd nie zatrzyma się w miejscu, a jego droga hamowania jest zależna między innymi od panujących warunków atmosferycznych.
W przypadku zderzenia pojazdu z pieszym, niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest narażony na utratę zdrowia, a nawet życia.