Już za tydzień 30 lipca br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu podczas festynu rodzinnego w Morsku przeprowadzą akcje znakowania rowerów.

To już kolejna akcja znakowania rowerów na terenie powiatu zawierciańskiego. Tym razem właścicieli jednośladów zapraszamy w sobote 30 lipca 2022 roku w godzinach 19:30 - 21:00 na teren remizy OSP w Morsku gdzie odbędzie się festyn rodzinny, podczas którego policjanci będą znakować rowery.

Co należy zrobić?

  1. Odpowiednio przygotować rower, który powinien posiadać:

  •     z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być światło migające),

  •     z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,

  •     co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,

  •     dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

  1. Posiadać przy sobie dowód zakupu jednośladu.

  2. Wypełnić dostępny na miejscu formularz.

Oczywiście trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. Z rowerami zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie!

 

Głównym celem akcji znakowania rowerów jest ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów. Umieszczenie trwałych cech identyfikacyjnych na rowerze ma zniechęcić złodziei do kradzieży, a nawet gdyby do niej doszło, ułatwić policjantom identyfikację skradzionego pojazdu.

Inicjatorem akcji są policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono także Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miejski w Zawierciu, a także Centrum Rozwoju Lokalnego.

  • Plakat do akcji znakowania rowerów na dzień 30.07 w Morsku