W ubiegły weekend dzielnicowy wraz z policjantem Posterunku Policji w Porębie zatrzymali sprawce przemocy domowej. Mężczyzna znęcał się psychicznie nad swoją matką. Nie ma przyzwolenia na przemoc domową. Znęcanie się jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

W ubiegły weekend Policjanci z Posterunku Policji w Porębie otrzymali informację odnośnie częstych awantur oraz nadużywania alkoholu przez jednego z lokatorów. Dzielnicowy wspólnie z policjantem udali się pod adres ze zgłoszenia, na miejscu podczas rozmowy ustalili, że syn właścicielki mieszkania nadużywa alkoholu oraz wszczyna awantury wobec niej. Kobieta dodała, że syn zabrał jej kartę bankomatową oraz telefon komórkowy. Policjanci niezwłocznie dokonali przeszukania osoby, gdzie ujawnili wymienione przez kobietę przedmioty. Mundurowi bez zastanowienia zatrzymali mężczyznę, następnie przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu celem wykonania dalszych czynności służbowych.
 

Nie ma przyzwolenia na przemoc domową. Sprawcy znęcania się muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Niestety często ofiary przemocy domowej nie mówią o tym, co dzieje się w domowym zaciszu. Obawiają się reakcji oprawcy, ale często też wstydzą się, czy obawiają opinii sąsiadów.

Pamiętajmy!
Nie ma zgody na przemoc domową! Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!
Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie – link


Ciężką sytuację związaną z przemocą możesz zasygnalizować, nie wypowiadając ani słowa.

CO ZROBIĆ, GDY KTOŚ POKAŻE NAM TEN ZNAK?

  • Zachowaj spokój i nie daj poznać po sobie, że coś jest nie tak, zwłaszcza wtedy, gdy obserwuje nas potencjalny sprawca. Ofiarę mogłoby to narazić na konsekwencje.

  • Zakończ spotkanie lub rozmowę, tak jakby nic się nie stało.

  • Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się do najbliższej jednostki Policji i opowiedz o zdarzeniu. Poinformuj, że osoba w ten sposób poprosiła o pomoc.