Jaki rodzaj dachówki na dach?

Dachy z dachówek są piękne, trwałe i bardzo uniwersalne. Mogą być stosowane na prawie każdym rodzaju domu i prawie każdym stylu domu. Dachy z dachówek występują w wielu różnych fakturach i kolorach. Możemy wybierać spośród różnych materiałów dachówkowych: dachówki ceramiczne, dachówki betonowe, dachówki metalowe, dachówki łupkowe, gonty terakotowe, gonty drewniane i inne. Wybór kolorów jest praktycznie nieograniczony. Istnieją korzyści i wady każdego rodzaju dachu z dachówek, jak również względy, o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie.

Dachówka betonowa czy ceramiczna?

Dachówki betonowe są piękne, trwałe i niezwykle uniwersalne. Występują w wielu różnych fakturach i kolorach. Dachówki betonowe mają najwyższą odporność na korozję atmosferyczną spośród wszystkich popularnych materiałów dachowych. Dachy z dachówek betonowych mają doskonałe właściwości akustyczne. Nadają się do stosowania w miejscach wrażliwych na hałas (np. lotniska, szpitale itp.).

  • Dachówki betonowe są odporne na uszkodzenia spowodowane gradem i spadającymi kawałkami lodu lepiej niż większość innych materiałów dachowych.
  • Ich żywotność szacuje się na około 100 lat.
  • Dachówki betonowe są bardzo ciężkie.
  • Muszą być instalowane z odpowiednimi belkami nośnymi.

Dachy z dachówek ceramicznych są natomiast piękne, trwałe i uniwersalne. Występują w wielu różnych fakturach i kolorach. Dachówki ceramiczne Warszawa są wykonane z naturalnej gliny i wypalane w bardzo wysokich temperaturach. Wysoka temperatura procesu wypalania sprawia, że dachówki są niezwykle trwałe. Nadają się do niemal każdego klimatu. Dachówki ceramiczne są ciężkie i muszą być zainstalowane z odpowiednimi belkami nośnymi. Są one droższe niż te betonowe. Dachówki ceramiczne mogą być używane do instalacji poniżej poziomu. Mają szacowaną żywotność około 100 lat.

Zastosowanie dachówek

Istnieje wiele korzyści z wyboru dachu pokrytego dachówką dla Twojego domu. Dachy dachówkowe są bardzo trwałe, nie wymagają konserwacji i mają długą żywotność. Są również bardzo energooszczędne, świetne dla deszczowego klimatu i mogą wytrzymać sporadyczną burzę gradową. Jeśli szukasz dachu, który przetrwa próbę czasu, dachówka jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz wiesz więcej o różnych rodzajach dachów z dachówek i zaletach każdego typu. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej dobrać dachówki do swojego wymarzonego domu. Pamiętaj, ze dachówki to wydatek na lata, dlatego warto sprawdzić, które będą miały najlepsze zastosowanie w Twoim przypadku.